V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vernisáž - výstava skupiny Fotolej_prosinec 2015

  Vernisáž - výstava skupiny Fotolej_prosinec 2015
   
   

  Ve čtvrtek 3. prosince v 15:30 hodin jsme Vás pozvali na vernisáž do Galerie Žlutý kopec (Masarykův onkologický ústav v Brně – 2. patro Švejdova pavilonu) .

  Své práce zde vystavovali tři pražští umělci, kteří vystupují pod názvem Fotolej. Jde o Pravoslava Flaka, Martina Kitzbergera a Václava S. Sadílka.

  Pravoslav Flak se zde představil svými fotografickými asamblážemi (jde o výtvarnou techniku, při které není plocha obrazu pojednána pouze malířsky nebo fotograficky, ale jsou na ní navíc různými technologickými postupy fixovány další předměty nebo jejich části např. lisováním, vázáním svářením nebo nýtování), které se soustřeďují na jednoduché reflexní nápady, vtipné pointy, které mnohdy přecházejí až do oblasti černého humoru. Má za sebou už řadu výstav nejen v naší republice, ale také např. v Rakousku, Německu či Polsku.

  Martin Kitzberger se věnuje olejomalbě, při které inspiraci hledá v krajině, jejích proměnách, pocitech či náladách. Jeho malba vyniká svou energičností, které mnohdy nestačí rozměr plátna a opouští daný formát. I z toho důvodu možná stále zvětšuje rozměry svých pláten, na která se "vejde" jeho rozmach a proud myšlenek a inspirací. Z Kitzbergerových obrazů čiší energie při kompoziční vyváženosti a obsahové sjednocenosti. Své obrazy vystavuje po celé republice.

  Trojici umělců doplňuje Václav S. Sadílek, který hledá neotřelé pohledy na Prahu a snaží se je zachytit hledáčkem svého objektivu.

  Tito umělci se v ústavu představují pravidelně ve dvouletých intervalech od roku 2009 – letos je to tedy počtvrté.

   

  Vernisáž doplnili svým vystoupení studenti Konzervatoře Brno.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru