Vernisáž - Výstava fotoobrazů tatínků z kalendáře pro rok 2011 - Leden 2012
Na začátku ledna, konkrétně 5. 1. jsme zvali pacienty i jejich přátele na první vernisáž v Galerii Žlutý kopec v roce 2012, která byla současně poslední zastávkou putovní výstavy fotoobrazů z kalendáře pro rok 2011, který připravil Masarykův onkologický ústav v Brně a který nazval Největší zázemí pro dítě je zdravý táta.
Kalendáři a potažmo fotoobrazům propůjčili své tváře společně se svými dětmi televizní moderátor Bohumil Klepetko, fotbalista Jan Trousil, herec Ivan Trojan, oštěpař Jan Železný, herec a režisér Petr Gazdík, houslový virtuos Pavel Šporcl, desetibojař Tomáš Dvořák, herec Tomáš Matonoha, lékař Kliniky komplexní onkologické péče v Masarykově onkologickém ústavu v Brně Radim Němeček, herec Pavel Liška, klavírista a skladatel Petr Malásek a cimbalista a skladatel Dalibor Štrunc. Autorem fotografií je brněnský fotograf Petr Šebl.
Fotoobrazy, které vznikly, se vydaly po celý rok 2011 na cestu po České republice, kde upozorňovaly touto nenásilnou formou muže na nutnost prevence rakoviny varlat a prostaty. Lidé je mohli vidět v Knihovně Jiřího Mahena v Brně, v reprezentativních prostorách VZP v Praze na Vinohradech, odtud se přesunuly do Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově, dále do Městského kulturního střediska v Adamově, několik dnů strávily v ZŠ Hugo Sáňky v Rudicích na Blanensku, celý srpen byly vystaveny v Justičním sále Státního zámku v Telči a své putování ukončily v novém Multifunkčním centru v Hlinsku, kde byly do konce prosince 2011. Nyní se vrátily tam, kde vznikly – do Masarykova onkologického ústavu v Brně.
Na vernisáži vystoupila Klára Šmahelová (akordeon a zpěv) a Kateřina Štruncová (housle a zpěv).
Klára Šmahelová – mladá akordeonistka, zpěvačka, hudební pedagožka, aranžérka a písničkářka se účastnila mezinárodních a českých akordeonových soutěží a wokrshopů. Věnuje se koncertování, pedagogické činnosti na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové a studiím muzikologie na Masarykově univerzitě v Brně. Vystupuje po celé České republice i v zahraničí (Itálie, Německo, Francie, Irsko, Velká Británe, Kanada, Švédsko, Dánsko, Slovinsko, Slovensko). Spolupracovala s orchestry brněnských divadel, šansoniéry, komorními soubory a kapelami na natáčení CD a koncertních programech. Od roku 2010 se věnuje skladbě sólových akordeonových skladeb a písňové tvorbě, ve které kombinuje prvky šansonu a folku, rytmiku argentinského tanga a italskou melodiku.
Kateřina Štruncová vystudovala Státní konzervatoř v Brně. Od roku 1989 vystupuje se Státní filharmonií Brno, od roku 1994 se s ní můžete setkat při vystoupeních Cimbal Clasicu, Javorů nebo také v Městském divadle v Brně v představeních Kolčava, Máj nebo Markéta Lazarová.
Vernisáže se zúčastnil také jeden z tatínků.