• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vernisáž - Tamara Blažková_listopad 2017

  Vernisáž - Tamara Blažková_listopad 2017
   
   

  POzvali jsme Vás na vernisáž, která se uskutečnila v Galerii žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) ve čtvrtek 2. 11. 2017.

  Své obrazy zde představila Tamara Blažková, která výstavu nazvala „Andělská sdělení“.  Výtvarnice vystudovala Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti.  V roce 2006 absolvovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Výtvarná výchova a Vizuální tvorba a poté dva roky působila jako pedagožka na Střední odborné škole v Uherském Hradišti, kde vedla obor Aranžér. V roce 2009 vyučovala Dějiny výtvarné kultury, kresbu a malování v Luhačovicích a v roce 2010 přešla na Základní uměleckou školu Rudolfa Firkušného v Napajedlích  jako vedoucí Výtvarného oboru.

  Její oblíbenou výtvarnou technikou je pastel. Pracovat s ním je velmi variabilní a umožňuje zachytit vnitřní i vnější okamžiky. Barvy jsou zářivé, pestré a dají se míchat i vrstvit.  V posledních letech si autorka oblíbila balíček Andělských motivačních karet od psychoterapeutky Doreen Virtuové. Karty jsou postavené na základě láskyplných rad andělů a dokážou velmi pozitivně naladit a zamyslet se nad osobními otázkami.

  Při hospitalizaci na Žlutém kopci ucítila potřebu tyto karty ilustrovat. Figury a andělé se nacházejí v imaginárním vysněném prostoru, tvořeném barevnými přerušovanými stopy čar, jakoby siločárami aur.

  Samotný proces tvorby Tamaře Blažkové pomáhal při zdravotních a psychických problémech a přinášel na odděleních plno radosti, světla, lásky a svobody.

  Na vernisáži v kulturním programu na klavír zahrál Tomáš Hrubiš a autorku představil Jan Bružeňák.
   

   

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ