Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  leden
  Po Út St Čt So Ne
  12345
  67 8 9101112
  1314 15 16171819
  20 21 22 23242526
  2728 293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Vernisáž - Tamara Blažková_listopad 2017

  Vernisáž - Tamara Blažková_listopad 2017
   
   

  POzvali jsme Vás na vernisáž, která se uskutečnila v Galerii žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) ve čtvrtek 2. 11. 2017.

  Své obrazy zde představila Tamara Blažková, která výstavu nazvala „Andělská sdělení“.  Výtvarnice vystudovala Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti.  V roce 2006 absolvovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Výtvarná výchova a Vizuální tvorba a poté dva roky působila jako pedagožka na Střední odborné škole v Uherském Hradišti, kde vedla obor Aranžér. V roce 2009 vyučovala Dějiny výtvarné kultury, kresbu a malování v Luhačovicích a v roce 2010 přešla na Základní uměleckou školu Rudolfa Firkušného v Napajedlích  jako vedoucí Výtvarného oboru.

  Její oblíbenou výtvarnou technikou je pastel. Pracovat s ním je velmi variabilní a umožňuje zachytit vnitřní i vnější okamžiky. Barvy jsou zářivé, pestré a dají se míchat i vrstvit.  V posledních letech si autorka oblíbila balíček Andělských motivačních karet od psychoterapeutky Doreen Virtuové. Karty jsou postavené na základě láskyplných rad andělů a dokážou velmi pozitivně naladit a zamyslet se nad osobními otázkami.

  Při hospitalizaci na Žlutém kopci ucítila potřebu tyto karty ilustrovat. Figury a andělé se nacházejí v imaginárním vysněném prostoru, tvořeném barevnými přerušovanými stopy čar, jakoby siločárami aur.

  Samotný proces tvorby Tamaře Blažkové pomáhal při zdravotních a psychických problémech a přinášel na odděleních plno radosti, světla, lásky a svobody.

  Na vernisáži v kulturním programu na klavír zahrál Tomáš Hrubiš a autorku představil Jan Bružeňák.
   

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru