Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vernisáž Silvie Drábové_říjen 2019

  Vernisáž Silvie Drábové_říjen 2019

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   

   

   
   

  Zveme vás na vernisáž, která se v MOÚ v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) uskuteční ve čtvrtek 3. října v 15:30 hodin.

  Představí se na ní svými kvaši Silvia Drábová, která pracuje jako vedoucí výtvarných kroužků při středisku volného času Domeček v Pohořelicích. Vystudovala Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích obor učitelství pro ZUŠ - Výtvarná výchova a arteterapie.

  Silvie Drábová používá barevné tuše, akvarelové barvy a bělobu. Při tvorbě využívá velké procento náhody, hry s tvary a barvami. Většinou začíná malbu s jistou představou námětu, ale bez přesné konkrétní vizuální podoby. Podle ní jde o formu řízené náhody, kde sice využívá nahodilých skvrn, ale pokud se jí výsledek nehodí, barvy umyje pod tekoucí vodou nebo přetře bílou tam, kde to potřebuje.

  (Kvaš- z italského guazzo, „vodomalba“-  je malba na papíře vodovými barvami smíšenými s krycí bělobou a pryskyřičnou, silně lepivou koloidní látkou (často arabská guma). V porovnání s vodovými barvami je kvaš hustší a barvy jsou sytější. Tento typ malby se používá nejčastěji na tmavší podklady, které bývají obvykle vlhčené (např. omítka, papír). Technika kvaše je velmi stará – byla používána již ve 12. století v islámském umění a od 14. století také v Evropě).

  Na vernisáži v Galerii Žlutý kopec vystoupí posluchači Konzervatoře Brno.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru