• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  Vernisáž - Nepál

  Vernisáž - Nepál

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž, která se uskutečnila ve čtvrtek 7. února 2019 v Galerii Žlutý kopec.

  Byly tady vystaveny fotografie z Nepálu, které představuje Česko-nepálská společnost v Brně a kterou nazvala šerpové a Šerpové.

  Česko-nepálská společnost v Brně je občanské sdružení, dobrovolné, nezávislé, sdružující členy na základě společného zájmu o všestranné rozvíjení vztahů mezi občany České republiky a Nepálského království. Navazuje na Nepálsko-československou společnost pro přátelství a kulturu v Káthmandu (založena r. 1975) a Česko-nepálskou sekci Československé společnosti pro mezinárodní styky v Praze (sekce založena r. 1977).

  Jejím cílem je šířit znalosti o Nepálu v české veřejnosti všemi vhodnými prostředky, např. pořádáním přednášek, výstav, filmových a divadelních představení, koncertů, rozhlasových a televizních pořadů, publikační činností, zřízením webových stránek apod., dále podporovat vzájemné osobní poznávání obou zemí a navazovat přátelské styky s nepálskými návštěvníky a Nepálci žijícími v České republice pořádáním společných akcí.

  Tato výstava je součástí nepálských dnů v Brně, které pořádá Česko-nepálský spolek ve  spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

  Součástí vernisáže bylo promítání filmu o malém Tibetu a následná beseda.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru