V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  leden
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45 678910
  1112 1314151617
  18 19 2021222324
  2526 2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vernisáž - Martin Hodek

  Vernisáž - Martin Hodek

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž, která se v Galerii Žlutý kopec Masarykova onkologického ústavu v Brně uskutečnila v úterý 12. března 2018. Brněnský výtvarník Martin Hodek ji organizoval ke svým 70. narozeninám.

  Autor vystudoval Grafickou školu v Praze, obor grafické úpravy tiskovin. Zaměřil se na užití grafiky v obalové technice, v aranžování, dekoratérství a výstavnictví. Dvakrát získal ocenění „Aranžer roku“. V letech 1965 až 1980 soukromě navštěvoval malířské ateliery akademických malířů Zdenky Landové a Kamila Lhotáka. Brno je pro něj místem mnoha zákoutí, která je nutno zachovat. Svoje vnímání městského ducha vyjadřuje i v kresbách z jiných měst. Jeho tvorba je celkově motivována nejen vztahem k Brnu a Vysočině ale i k trampingu a vojenské historii.

  Martin Hodek nevystavuje v Masarykově onkologickém ústavu poprvé. Představil se zde už několikrát a pokaždé věnoval ústavu jeden ze svých obrazů, které zdobí stěny ambulance nutričních terapeutů.

  Na vernisáži vystoupil Honza Hlaváček, šiřitel brněnského hantecu, zpěvák a bavič. V současné době je jeho hudební specialitou interpretace známých hitů v brněnském hantecu. Vydal už tři CD -  Písničky ze vzpomínek, Vorgle a Betelná koc.   V hantecu vydal i několik knih - Pohádky v hantecu (2011), Fóry v hantecu vo kocórech (2012), Fóry v hantecu vo borcách (2012), Fóry v hantecu vo šropálech (2013), Trapasy v hantecu (2013), Pohádky v hantecu 2 (2013), Fóry v hantecu vo Švestkách (2014), Hantecem snadno a rychle (2015) a 50 odstínů hantecu (2017).

  Martina Hodka představila na vernisáži Ivana Barazi. V současné době patří tato malířka mezi přední brněnské výtvarníky s velmi osobitým projevem, v němž lze možno vystopovat vliv Orientu. Její olejomalby jsou nekonvenční a kosmopolitní.

  Součástí této vernisáže bylo symbolické odhalení obrazu nazvaného Do říše Disneyho pohádek složeného ze 40 320 kusů puzzle.

  Obraz složil Petr Janíček z Ořechova. Na golfovém turnaji Nadačního fondu Atýsek jej získal v aukci a MOU v Brně na Žlutém kopci věnoval Mgr. Jan Rotrekl. Puzzle zakoupila společnost AISECO s.r.o. v čele se Stanislavem Smrčkem.

  Vzhledem k rozměrům obrazů – 2×7 metrů - a jeho váze – 200 kg jsme našli v ústavu pro něj jedno jediné místo – ve 3. patře Švejdova pavilonu vedle Onkologického informačního centra.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru