V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  vernisáž Lea Kolkopová_únor 2020

  vernisáž Lea Kolkopová_únor 2020
   
   

  Zveme na vernisáž, která se uskuteční v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu – ve čtvrtek 6. února v 15:30 hodin.

  Své obrazy zde představí  brněnská výtvarnice Lea Kolkopová. Ta se s výtvarnou tvorbou seznámila v ZUŠ Vyškov, kde měla možnost si pod vedením PhDr. Jiřího Homoly vyzkoušet veškeré techniky, ale nejvíce si zamilovala práci s rudkou. Po studiu polygrafie zvolila studium jazyků na vysoké škole, ale později jí začala chybět volná tvorba.

  Malování je pro ni terapií, je to možnost poznat samu sebe o kousek víc. „Pouštím své emoce na plátno a pozoruji, co vzniká. Maluji akrylem, využívám jeho schopnost rychle schnout a hraji si s vrstvami. Pokud si vyberu reálný námět, několik dní jím žiji a věnuji se mu. Velkou část mojí tvorby ovšem zaujímá abstrakce, učím se vypnout hlavu a nechat ruku vést štětec či špachtli. Tato zkušenost mě přivedla k tomu, že předávám tuto techniku dále ve formě «Svobodného malování». Tvořím s dětmi, seniory a dospělými.“ Tolik o své tvorbě Lea Kolkopová.

  Na vernisáži vystoupí Jenoféfa Beta, brněnská písničkářka a básnířka, jejíž tvorba pohladí na srdci. Hraje autorské písně, které žánrově vyrůstají z folku a občas zabloudí k blues. Loni postoupila do semifinále interpretační soutěže na festivalu Porta. Svou tvorbou se snaží zrcadlit vnitřní emoce a prožitky a dotknout se svými písněmi duší druhých lidí.

  Lea Kolkopová bude své práce v Galerii Žlutý kopec v MOÚ vystavovat do úterý 3. března.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru