Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vernisáž - Kateřina Holmanová

  Vernisáž - Kateřina Holmanová

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   

   

   
   

  Zveme na vernisáž, která se uskuteční v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu – ve čtvrtek 7. listopadu od 15:30 hodin.

  Své obrazy na ní představí malířka ze Zamilovaného hájku Kateřina Holmanová. Její obrazy zavedou diváky do niterných prostorů její duše. Sama o své tvorbě říká:

  „Maluji, co vidím uvnitř sebe, to co mi přijde důležité malovat, to, s čím si přeji být v prostoru, ve kterém jsem ráda. Někdy na obraz přidám, co vidím před sebou a cítím, že na obraz patří, jindy si přeji namalovat pocit. Někdy to jde rychle a někdy si musím dlouho počkat. To podstatné je ale mít co malovat, vidět, cítit, žít…“.

  Obrazy doprovodí básně její maminky Svatavy Kašparové. Ta má hluboký vztah k českému jazyku, který učila děti na základní škole. Z básní, které píše od svého dospívání,  je cítit velká hloubka.

  Na výstavě v MOÚ představí Kateřina Holmanová také několik obrazů svého strýce Arnošta Bláhy. Díky němu ví, že malování olejem není nic nedosažitelného. Oddětství měla ráda vůni jeho olejových barev v obývacím pokoji a později v ateliéru. Výtvarník na svých plátnech zachycuje krajinu, kterou má velice rád – Pálavu, kterou maluje ve všech ročních obdobích.

  Na vernisáž své povídání o tvorbě i o sobě doplní Kateřina Holmanová i hrou na kytaru.

  Autorka vystavuje své práce v MOÚ poprvé a já věřím, že se budou pacientům i návštěvníkům ústavu její obrazy líbit. V galerii budou viset do úterý 3. prosince.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru