V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  únor
  Po Út St Čt So Ne
  12 34567
  89 1011121314
  15 16 1718192021
  22232425262728
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vernisáž - Kateřina Holmanová_listopad 2019

  Vernisáž - Kateřina Holmanová_listopad 2019
   
   

  Pozvali jsme vás na vernisáž, která se uskutečnila v Galerii Žlutý kopec ve čtvrtek 7. listopadu 2019.

  Své obrazy na ní představila malířka ze Zamilovaného hájku Kateřina Holmanová. Její obrazy zavedou diváky do niterných prostorů její duše. Sama o své tvorbě říká:

  „Maluji, co vidím uvnitř sebe, to co mi přijde důležité malovat, to, s čím si přeji být v prostoru, ve kterém jsem ráda. Někdy na obraz přidám, co vidím před sebou a cítím, že na obraz patří, jindy si přeji namalovat pocit. Někdy to jde rychle a někdy si musím dlouho počkat. To podstatné je ale mít co malovat, vidět, cítit, žít…“.

  Obrazy doprovodily básně její maminky Svatavy Kašparové. Ta má hluboký vztah k českému jazyku, který učila děti na základní škole. Z básní, které píše od svého dospívání,  je cítit velká hloubka.

  Na výstavě v MOÚ představila Kateřina Holmanová také několik obrazů svého strýce Arnošta Bláhy. Díky němu ví, že malování olejem není nic nedosažitelného. Oddětství měla ráda vůni jeho olejových barev v obývacím pokoji a později v ateliéru. Výtvarník na svých plátnech zachycuje krajinu, kterou má velice rád – Pálavu, kterou maluje ve všech ročních obdobích.

  Na vernisáž své povídání o tvorbě i o sobě doplnila Kateřina Holmanová i hrou na kytaru.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru