V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  září
  Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vernisáž fotografií - Letem světem_září 2018

  Vernisáž fotografií - Letem světem_září 2018
   
   

  Vernisáž výstavy fotografií Jiřího Vaníčka a Zdeňka Haška, kteří výstavu nazvali Letem světem se uskutečnila ve čtvrtek 6. září 2018 v Galerii Žlutý kopec.

  Oba autory spojuje touha cestovat, poznávat místní obyvatele, divokou přírodu a současně snaha zachytit své dojmy na fotografii. Několik let již společně vystavovali své fotografie na letních výstavách: „Kde se létá vzhůru“ na brněnském letišti. Tato výstava je volným pokračováním jejich společné prezentace a představí zde fotografie z cest po pěti kontinentech.

  Jiří Vaníček prezentuje své fotografie ve dvou tematických okruzích – krajina a africká divočina. Z fotografií Krajiny zaujmou například obrazy z vulkanické oblasti Yellowstonského národního parku nebo pohled na mizející Mrtvé moře.

  Fotografie z tématu Africká divočina ukazují volně žijící zvířata z afrických národních parků z nichž některé byly pořízeny v mimořádných situacích, například fotografie lovícího leoparda.

  Autor se pravidelně účastní tuzemských i zahraničních fotografických soutěží. Intenzivně se věnuje fotografii 15 let. Procestoval téměř 50 zemí světa.

  Zdeněk Hašek rozdělil své fotografie do dvou tematických okruhů. První z nich Doteky úsměvů patří momentům setkávání s lidmi nejrůznějších etnických a sociálních skupin. A úsměv by měl lidi spojovat, měl by je pohladit a snad i pomáhat léčit.

  Do druhého okruhu Příroda v nás autor vybral několik krajinářských fotografií, které jsou pokusem zachytit náladu okamžiku. Krajinářské fotografie jsou doplněny fotografiemi volně žijící fauny (wildlife). Právě wildlife tvoří hlavní téma fotografií autora.

  Zdeněk Hašek si intenzivněji užívá fotografování a cestování asi 18 let. Za cestovatele, ani za fotografa se však rozhodně nepovažuje. Cestuje s manželkou Alenou, která také fotografuje.

  Svými fotografiemi fauny přispívá do celostátního vzdělávacího projektu BioLib (www.biolib.cz), kde má přes 2 700 fotografií volně žijících zvířat.

  Několik článků uveřejnil v časopise Příroda a fotografiemi přispívá i do akademického časopisu Živa.

  Na vernisáži vystoupili hudebníci GYMUM.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru