V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vernisáž D. Dorovské_říjen 2018

  Vernisáž D. Dorovské_říjen 2018
   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž, která se v MOÚ v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) uskutečnila ve čtvrtek 4. října 2018. Své obrázky zde představila Dagmar Dorovská, která letos oslaví významné životní jubileum.

  Její obrázky nejsou rozměrné, jsou malovány převážně akrylovými barvami. Poprvé je vystavila v roce 1985 a od té doby vystavovala samostatně nebo společně s jinými výtvarníky na několika desítkách výstav.

  Před časem sama svoji lásku k výtvarnému umění a svoje výtvarné vyjádření charakterizovala: „Výtvarné umění chápu především jako jeden ze způsobů estetického sdělování, vzájemného dorozumívání mezi lidmi. Mám k němu velmi hluboký vztah a stále se snažím poznat z něho co nejvíce. Ráda bych ovšem poznamenala, že v žádném případě nejsem skutečná výtvarnice. Jsem to, čemu se říká naivní, insitní nebo také sváteční malířka. Totéž platí o mých pracích ze dřeva a z keramiky. Je samozřejmě těžké být vysokoškolskou pedagožkou a tvářit se, že nevím nic o výtvarných technikách, perspektivě, kompozici apod. Snažím se ovšem o to, aby můj vlastní výtvarný projev byl skutečně můj, a nikoli jen ozvěnou, odrazem, napodobením, variantou apod. toho, co již vytvořili jiní přede mnou. Snaha napodobovat umělecké výkony převyšující vlastní možnosti je hlavním úskalím amatérské tvorby. Je třeba si zachovat vlastní oči, vlastní ruku, vlastní řeč, čerpat ze sebe sama. Pro mne jsou hlavní inspirací vzpomínky z dětství, které jsem prožila na vesnici. Venkovské prostředí mne citově vybavilo na celý život a já se to snažím svými obrázky vyjádřit. Spisovatel Jindřich Uher nazval mé výtvarné projevy malovanými vyprávěnkami. Myslím, že bych výstižnější charakteristiku pro ně nedokázala vymyslet.“

  Na vernisáži tvorbu Dagmar Dorovské představil její manžel prof. PhDr. Ivan Dorovský, DrSc. a na klávesy zahrál vnuk Daniel Dorovský.

   

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru