V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve vyjmenovaných prostorách a pro určité skupiny pacientů a návštěvníků,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vernisáž Buršík_listopad 2015

  Vernisáž Buršík_listopad 2015
   
   

  Pozvali jsme vás na další vernisáž, kterou pravidelně každý měsíc připravujeme pro naše pacienty i jejich přátele. Uskutečnila se ve čtvrtek 5. listopadu 2015 v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu. Své práce na ní představil Ing. Jiří Buršík.

  Je to výtvarník žijící a tvořící v Brně, kde se také narodil. Již od mládí se věnuje výtvarnictví, navštěvoval kdysi známou Lidovou školu umění na Petrově, dnes už neexistující, kde dostal solidní základy pro budoucí činnost.
  S výstavní činností začal poměrně brzy, takže do současné doby má za sebou přes sto výstav.

  Vliv na Buršíkovu tvorbu mělo nejen několikaleté působení ve Středomoří, ale také  cesta na Dálný Východ, kde nasával z buddhistických mandal. Jejich spojením se západním modernismem vytvořil svébytný útvar trojrozměrného umění, neobvyklý v našich zeměpisných šířkách. Tvoří však také klasicky, neboť je stále inspirován evropským malířstvím všech dob. V některých dílech používá netradiční materiály a nové techniky. Cesta ho dovedla až k tvorbě soch, které volně navazují na jeho kombinované techniky.
  Je členem Svazu výtvarných umělců Moravy a Slezska. Vystavuje i s jinými výtvarnými skupinami, ale především připravuje své vlastní autorské výstavy.

  Na vernisáži v Masarykově onkologickém ústavu vystoupili posluchači Konzervatoře Brno.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru