Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vernisáž Aleny Kojdlové - listopad 2013

  Vernisáž Aleny Kojdlové - listopad 2013
   
   

  Ve čtvrtek 7. listopadu se v Galerii Žlutý kopec uskutečnila další vernisáž. Své olejomalby zde přestavila známá brněnská výtvarnice Alena Kojdlová a fotografie Eliška Lysková.

  Alena Kojdlová se odmalička zabývala malbou, portréty a krajinami. V současné době vytváří obrazy z kůže, dózy, šperky, autorské oděvy a nejrůznější doplňky, jako kabelky, pásky apod. Její práce jsou ve sbírkách Moravské galerie. Má za sebou zhruba 40 samostatných výstav, nejen v České republice, ale i v zahraničí. V roce 1998 se vrátila k malbě, která jí byla vždy nejbližší. Obrazy Aleny Kojdlové mají rámec duchovní, meditativní s pozitivní energií.

  Eliška Lysková při své dlouholeté práci jako kurátorka v Moravské galerii v Brně často dokumentovala historické a umělecké předměty. Fotografovala a popisovala jejich tvary a proměny stavu, zajímavé detaily, použitý materiál, doklady stáří. Nutný realismus popisu ji vedl také k zájmu o detaily okolí, které ji obklopovalo. V nalezených zátiších, byť realisticky zachycených v depozitářích, kostelech, sklenících, parcích, v krajině, ve městě…, ji zajímala atmosféra prostředí ale i formální stránka – barva, kompozice, struktura objektů. To vše můžete z jejich fotografií vyčíst.

  Součástí vernisáže byla módní přehlídka, na které manekýnky  - naše sestřičky – předváděly módní doplňky vytvořené Alenou Kojdlovou – šlo o kožené šperky, kabelky, brože, pásky…..

  Galerie

  Vernisáž A.Kojdlové Vernisáž A.Kojdlové Vernisáž A.Kojdlové Vernisáž A.Kojdlové
  Vernisáž A.Kojdlové Vernisáž A.Kojdlové Vernisáž A.Kojdlové Vernisáž A.Kojdlové
  Vernisáž A.Kojdlové
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru