V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Věra Dupynová

  Věra Dupynová

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   

   

   
   

  Přijďte si prohlédnout výstavu, kterou v Galerii Žlutý kopec v Masarykově onkologickém ústavu v Brně (2. patro Švejdova pavilonu) připravujeme na měsíc červenec.

  Své perokresby zde představí Věra Dupynová. Jejím mottem je: „ Talent dává člověku křídla, je jen na něm, jak vysoko se odváží vyletět.“

  Její práce můžete zhlédnout na www.facebook.com/dupynka.cz  nebo na www.dupynovavera.estranky.cz.  Svými kresbami přispívá do komiksu Hledači prvního kontaktu a Laserové dny do Teodora Pravického. Kromě toho se také zúčastňuje různých výtvarných soutěží. Například v Talent Awards  (mezinárodní a celorepubliková soutěž pro talenty z oblasti kultury, sportu a umění pro ČR, Slovensko, země EU a státy mimo členství EU)  dvakrát zvítězila ve své kategorii.

  Je jednou ze zakládajících členů výtvarné skupiny Inspirace, kterou přivedl k životu Václav Fikar a dnes organizuje i každoroční ocenění Umělec roku.

  Prošla nejrůznějšími povoláními, ale svůj život zcela přehodnotila ve chvíli, kdy se u ní objevilo závažné onemocnění – Hodginův lymfom. Rozhodla se, že se bude věnovat pouze svému koníčku - výtvarnému umění a začala pracovat jako výtvarnice v chráněné dílně EMIT-cz. Zamilovala si kresbu linkou a svůj styl začala nazývat „lyrická perokresba“. Obrazy vystavuje po celé republice – Praha, Rýmařov, Hodonín, Násedlovice, Žarošice, Mistřín, Pardubice… a v MOÚ se představuje poprvé.

  Perokresby Věry Dupynové si mohou zájemci prohlédnout v Galerii Žlutý kopec od čtvrtku

  2. července do úterý 4. srpna.

  Bohužel, ani tentokrát se neuskuteční vernisáž, i když by to už vzhledem k rozvolnění hygienických opatření bylo možné. Ale v šatně, kde bylo zázemí pro vystavující a vystupující v ústavu, je v současné době odběrová místnost na COVID-19 u pacientů, které u nás čeká operace.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru