• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Velikonoční prodejní výstava_březen 2018

  Velikonoční prodejní výstava_březen 2018
   
   

  Pozvali jsme vás na prodejní výstavu výtvarných prací ambulantních i hospitalizovaných pacientů, kterou jsme připravili ve výtvarné dílně ústavu (Masarykův pavilon, přízemí, za podatelnou vpravo). Uskutečnila se ve středu 21. března od 9:00 do 17:00 hodin.

  Takovou akci připravujeme každoročně ke dvěma významným svátkům – Velikonocím a Vánocům. Tentokrát tedy přišly ke slovu symboly svátků jara. Byly tu například obrázky malované na skle, slupovací obrázky s velikonočními motivy, keramika, proutěné misky a podložky, výrobky z textilu, kraslice  z nejrůznějších výtvarných technik včetně drátkování a další výrobky.  Je to ideální možnost, jak pořídit hezkou pomlázku a přitom podpořit dobrou věc. Z výtěžku totiž budou zakoupeny další výtvarné potřeby pro naše pacienty.

  Výtvarná dílna je k dispozici každý všední den jak hospitalizovaným, tak ambulantním pacientům už od roku 1994. Pacienti, kteří sem chodí, mají možnost se seznamovat s nejrůznějšími výtvarnými technikami. Starají se zde o ně studenti brněnských uměleckých škol. Mnohokrát se stalo, že si tuto zálibu přenesli i domů a výtvarná práce se stala jejich koníčkem. Řada z nich už také vystavovala v naší Galerii Žlutý kopec a získala i ocenění za svou práci v zahraničí.

  Výtvarná díla také dlouhodobě spolupracuje se Mateřskou školou při Dětské nemocnici Fakultní nemocnice Brno v Černých Polích. Naše pacientky zde vyrábějí pro nemocné děti textilní panenky, které si děti vymalovávají a poté odnášejí z nemocnice domů. Navíc práce dětí jsou umístěny v ambulancích a čekárnách Kliniky komplexní onkologické péče.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ