V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  leden
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45 678910
  1112 1314151617
  18 19 2021222324
  2526 2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vánoční prodejní výstava_prosinec 2019

  Vánoční prodejní výstava_prosinec 2019

   

  výstava 2

   
   

  Pozvali jsme vás na prodejní výstavu, která se uskutečnila v naší výtvarné dílně (Masarykův pavilon, za podatelnou vpravo) ve středu 4. prosince od 9:00 do 17:00 hodin.

  Takovou akci připravujeme každoročně ke dvěma významným svátkům – Velikonocím a Vánocům. Tentokrát tedy přišly ke slovu symboly nejkrásnějších svátků v roce. Byly tu k dispozici výrobky našich pacientů: obrázky malované na skle, slupovací obrázky s vánočními motivy, keramika, proutěné misky a podložky, výrobky z textilu, vánoční ozdoby z nejrůznějších výtvarných technik včetně drátkování, vánoční vazby i další drobnosti. Je to ideální možnost, jak pořídit hezký dárek pro své nejbližší a přitom podpořit dobrou věc. Z výtěžku se totiž kupují další výtvarné potřeby pro naše pacienty.

  Výtvarná díla je k dispozici jak ambulantním, tak hospitalizovaným pacientům od pondělí do čtvrtku od 10.00 do 18.00 hodin, v pátek potom od 8.00 do 16.00 hodin. Mohou zde vytvářet za přítomnosti studentů brněnských výtvarných škol nejrůznější výtvarné práce, včetně keramiky – je tu k dispozici jak hrnčířský kruh, tak vypalovací pec. Je to součást arteterapie, kterou MOÚ začal u onkologicky nemocných pacientů uplatňovat jako první v České republice (výtvarná dílna v Masarykově onkologickém ústavu byla založena v roce 1994). Už několik let tady připravujeme pro pacienty také několikadenní kurzy zaměřené na nejrůznější výtvarné techniky (drátkování, malování na hedvábí, příprava dárkových obalů, výroba ručního papíru nebo vitráží…). Cílem těchto akcí je naučit pacienty danou techniku na takové úrovni, aby se jí mohli po návratu domů zabývat hlouběji. Mezi návštěvníky výtvarné dílny je několik lidí, kteří své práce vystavovali už v naší Galerii Žlutý kopec – například už několikrát své vitráže a obrázky vytvořené tiffaniho technikou zde prezentovala Slávka Veverková, která se v ústavu léčila v roce 2001 a která se s touto technikou seznámila právě v naší výtvarné dílně, nebo Marie Zrůcká, která maluje své obrázky na hedvábí.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru