V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vánoční prodejní výstava_prosinec 2015

  Vánoční prodejní výstava_prosinec 2015
   
   

  Ve středu 9. prosince 2015 od 9:30 do 17:00 hodin se uskutečnila ve Výtvarné dílně (Masarykův pavilon – za podatelnou vpravo) Vánoční prodejní výstava výtvarných prací našich pacientů. Takovou akci připravujeme každoročně ke dvěma významným svátkům – Velikonocím a Vánocům. Byly zde k dispozici svíčky ze včelího vosku, obrázky malované na skle, slupovací obrázky s vánočními motivy, keramika, drátkované výrobky, vánoční přání nebo proutěné misky a podložky.

  Výtvarná díla je k dispozici jak ambulantním, tak hospitalizovaným pacientům od pondělí do čtvrtka od 10.00 do 18.00 hodin, v pátek potom od 8.00 do 16.00 hodin. Mohou zde vytvářet za přítomnosti studentů brněnských výtvarných škol nejrůznější výtvarné práce, včetně keramiky – je tu k dispozici jak hrnčířský kruh, tak vypalovací pec. Je to součást arteterapie, kterou MOÚ začal u onkologicky nemocných pacientů uplatňovat jako první v České republice (Výtvarná dílna v Masarykově onkologickém ústavu byla založena v roce 1994). Už několik let tady připravujeme pro pacienty také několikadenní kurzy zaměřené na nejrůznější výtvarné techniky (drátkování, malování na hedvábí, příprava dárkových obalů, výroba ručního papíru nebo vitráží…). Cílem těchto akcí je naučit pacienty danou techniku na takové úrovni, aby se jí mohli po návratu domů zabývat hlouběji. Mezi návštěvníky výtvarné dílny je několik lidí, kteří své práce vystavovali už v naší Galerii Žlutý kopec – například už několikrát své vitráže a obrázky zhotovené tiffaniho technikou zde prezentovala Slávka Veverková, která se v ústavu léčila v roce 2001 a která se s touto technikou seznámila právě v naší výtvarné dílně, nebo Marie Zrůcká, která také už poněkolikáté vystavovala své obrázky malované na hedvábí v naší Galerii  - naposledy to bylo v červenci letošního roku. Platí o ní totéž, co o Slávce Veverkové – s touto technikou se seznámila během léčení v našem ústavu.

  Výtěžek z prodejní výstavy je určen pro nákup výtvarných potřeb pro naše pacienty.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru