Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vánoční koncert Martino Hammerle Bortolotti:prosinec 2019

  Vánoční koncert Martino Hammerle Bortolotti:prosinec 2019
   
   

  Ve čtvrtek 12. prosince od 15:30 hodin v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu se uskutečnilo vystoupení barytonisty italsko-rakouského původu Martina Hammerle-Bortolottiho.

  Jeho pěvecké školení ho zavedlo do četných evropských měst – mimo jiné do jihoněmeckého Freiburgu, Budapešti, Brna a Florencie. Několikrát obdržel stipendium university South Carolina a měl tak jako začínající, mladý pěvec možnost se důvěrně obeznámit s mozartovskými partiemi a rolemi staršího italského operního repertoáru.

  V roce 1999 debutoval v Brněnské Janáčkově opeře jako Papageno v Mozartově Kouzelné flétně a hostoval na několika českých scénách v inscenacích děl Gioacchina Rossiniho, Gaetana Donizettiho aj., poznal ale i Smetanu a Janáčka.

  Martino Hammerle-Bortolotti zpívá Mozarta, klasický belcantový repertoár, Pucciniho, Leoncavalla, ale i Verdiho a Wagnera a skladby dosud málo známých skladatelů, které pro své posluchače vlastně znovu objevuje. S  ansámblem Camerata Brunae se systematicky věnuje hudbě starších dějinných období, brněnská filharmonie ho zná jako poučeného interpreta děl hudební avantgardy.

  V MOÚ vystoupil poprvé a pro svůj Vánoční koncert si připravil známé operní árie i vánoční melodie z celého světa.

  Na klavír ho doprovázela Helena Fialová.

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru