V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Úspěchy našich preventivních programů

  Už stovce lidí jsme de facto zachránili život

   
   
  • Už stovce lidí jsme de facto zachránili život – objevili jsme u nich onkologické onemocnění ve chvíli, kdy se subjektivně cítili zdrávi a kdy ještě nebylo toto onemocnění rozvinuto. To znamená, že bylo zachyceno v časném stadiu, kdy je léčba podstatně jednodušší a pro pacienta daleko komfortnější. Skutečný záchyt onkologických onemocnění bude ovšem  vyšší, neboť značná část klientů byla vzhledem k tomu, že do ústavu přijíždí na prohlídky  z celé České republiky, dovyšetřována v místě bydliště. Jde zhruba o 3,6 % z celkového počtu vyšetřených, tedy 550 lidí. Proto lze předpokládat, že záchyt nádorových onemocnění je zhruba 2%. Toto vysoké procento nás ubezpečilo v tom, že prohlídky jsou nastaveny dobře a že skutečně podchycují  to nejpodstatnější.
  • Ve většině případů se jednalo o onemocnění, která jsou v pozdějších stadiích velice těžko vyléčitelná – rakovinu varlat, rakovinu ledvin, rakovinu zažívacího traktu či melanom.  
  • I když se jedná o prohlídku zaměřenou především na onkologická onemocnění, zahrnuje i preventivní kardiologický program a obecná interní vyšetření,  v jejichž rámci byla u řady klientů zjištěna zvýšená hladina krevních tuků, přičemž klienti o tomto nálezu předtím nevěděli, dále vysoký krevní tlak (u pětiny vyšetřených), špatná činnost štítné žlázy. Alarmující se jeví i ta skutečnost, že více než 1 500 klientů má nadváhu nebo obezitu.
  • Velmi důležitá je také problematika psychosomatických onemocnění a duševních poruch, kdy celkem u deseti procent klientů byla stanovena diagnóza duševního onemocnění, nejčastěji se jednalo o deprese.

   

  Obecná statistika

  • Ročně v České republice onemocní onkologickým onemocněním 85 000 lidí, tedy každých 6 minut jeden člověk.
  • Ročně na onkologické onemocnění umře 36 000 lidí, tedy každých 15 minut jeden člověk.

   

  Proč preventivní prohlídky

  • časně zachycená nádorová onemocnění jsou vyléčitelná
  • při léčbě časných fází solidních nádorů převládají prosté lokální chirurgické metody
  • léčba časné nádorové choroby neinvalidizuje, nezmrzačuje, nemá dlouhodobé důsledky
  • léčba časných stadií stojí mnohem méně peněz


  I když řada zdravotnických zařízení nabízí pro samoplátce nejrůznější preventivní programy, pouze náš ústav je zaměřen především na onkologická onemocnění a pouze v našem ústavu prohlídku vede zkušený onkolog.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru