V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Například maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, povinnost nosit roušky a dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Od 25.5.2020 jsou povoleny návštěvy, pouze v době od 14:00 do 17:00 hod. K pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby současně, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  květen
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45 678910
  1112 1314151617
  1819 2021222324
  2526 2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Unikátní zákrok na Gastroenterologickém oddělení MOÚ

  Unikátní zákrok na Gastroenterologickém oddělení MOÚ

  Unikátní zákrok na Gastroenterologickém oddělení MOÚ

   

   
   
  Na Gastroenterologickém oddělení Masarykova onkologického ústavu byly 12. 11. 2019 – jako na prvním pracoviště v České republice zavedeny pacientovi s nádorem hlavy slinivky břišní referenční značky LumiCoil Platinum (výrobce Boston Scientific, US), které mají platinovou konstrukci pro jasnou viditelnost při dalších zobrazovacích vyšetřeních a při ozařování.
   
  Díky speciální konstrukci je možné značkovače implantovat do tkáně pomocí tenké bioptické jehly za průběžné endosonografické kontroly. Obvykle je implantováno jedna až tři značky. Díky této nové možnosti lokalizace nádoru a také díky kontinuálnímu tréningu našich zaměstnanců v moderních ozařovacích technikách (pravidelné stáže na partnerském pracovišti v Ohiu) se tak rozšiřuje portfolio ozařovacích technik pro naše pacienty. Následná lokalizace značek pomáhá radioterapeutickému týmu cíleně dodat maximální dávku záření do nádoru, přičemž šetří zdravou tkáň.
   
  Tato metoda zavádění referenčních značek nebyla dříve v ČR možná, protože kovové značkovače, kterými se nádory označují, nebyly uvolněny pro náš trh.
   
  V zámoří se používá už několik let, ale značky se zaváděly silnější jehlou, která je méně ohebná, a do méně přístupných ložisek v hlavě slinivky břišní bylo zavedení obtížné.
   
  Proto odborníci usilovali o to, aby byly k dispozici značkovače pro 22 G jehlu, která je tenčí, pružnější a více ohebná i pro méně přístupné nádory.
  Tento zákrok provedl s týmem gastroenterologických sester MUDr. Ivo Novotný, CSc.
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru