V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  1213 1415161718
  1920 2122232425
  2627 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Ultrazvukové vyšetření

  Ultrazvukové (ultrasonografické, UZ, USG) vyšetření je jednou ze základních vyšetřovacích metod.

  Nejčastěji se ultrazvukem vyšetřují orgány dutiny břišní (játra, slezina, ledviny, slinivka břišní, močový měchýř ...) a dále povrchové tkáně, především prsy. Ultrazvukem lze také vyšetřit cévní systém nebo srdce. Vyšetření není časově náročné, je nebolestivé a nemá prokázané škodlivé účinky na lidský organismus - proto jím lze vyšetřovat i těhotné ženy.

   
   

  Jak se na vyšetření připravit?

  Příprava nalačno (nejíst, nepít) je vhodná u ultrazvukového vyšetření dutiny břišní, jinak není žádná speciální příprava k tomuto vyšetření potřebná. U vyšetření pánve je velmi vhodné, aby pacient alespoň 2 hodiny před vyšetřením nemočil, vypil alespoň půl litru tekutiny a měl tak naplněný močový měchýř.

  Jak vyšetření probíhá?

  Před UZ vyšetřením si v kabince odložíte oděv podle pokynu zdravotnického personálu. Většina ultrazvukových vyšetření se provádí vleže na zádech. Na vyšetřovacím lůžku vám lékař nanese na kůži v místě vyšetření malé množství ultrazvukového gelu (je nutný pro dobrý kontakt vyšetřovací sondy s povrchem těla).

  Ultrazvukové vyšetření je nebolestivé, rychlé a poměrně pohodlné vyšetření, kterého se v žádném případě nemusíte obávat.

  K vyšetření Vás objedná lékař, který Vás k tomuto výkonu posílá nebo se v naší evidenci můžete objednat telefonicky na základě lékařem vypsané žádanky k ultrazvukovému vyšetření. Vaše objednací časy se snažíme dodržovat, snažte se však i Vy, pokud jste k nám objednáni, přijít na určený čas vyšetření. Během provozu se může stát, že přednost před Vámi dostane nemocný, u kterého je nutné tzv. akutní vyšetření z hlediska závažnosti onemocnění a nutnosti včasného léčení. Některé vyšetření se také může ukázat jako složitější a lékař mu musí věnovat více času, proto v těchto případech prosíme o trpělivost.

  Odpovědnost za navržení daného vyšetření či úkonu provedeného na našem radiologické (RDG) oddělení je jednak na lékaři, který pacienta k výkonu odesílá, a dále pak na lékaři - radiologovi, který jej provádí. Má-li pacient pochybnosti o nezbytnosti takového vyšetření, obrátí se v prvé řadě na svého ošetřujícího lékaře, který mu srozumitelně vysvětlí, jaký přínos bude mít konkrétní vyšetření pro pacientovu léčbu.

  Při příchodu na RDG oddělení se vždy ohlaste v RDG - EVIDENCI. Při nutnosti dovozu na naše oddělení Vás ohlásí doprovázející osoba.

  V případě, že se z jakýchkoliv důvodů nemůžete na objednaný termín dostavit, zavolejte prosím přímo na naše oddělení den před vyšetřením, tel.: 844 844 885, 543 136 010 od 7 do 15 hod. (ve všední dny).
   

  Galerie

  MOÚ - Ultrazvuk
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru