• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  TÝM PRO NÁDORY MOZKU A MÍCHY

   

  Léčba nádorů centrální nervové soustavy (CNS) je soustředěna do center poskytující komplexní onkologickou péči. Základní metodou léčby nádorů CNS je neurochirurgický zákrok. Obě brněnská neurochirurgická pracoviště úzce spolupracují s Masarykovým onkologickým ústavem a podílí se na činnosti multidisciplinárních komisí pro nádory CNS. Společná komise s Neurochirurgickou klinikou FN Brno zasedá 1× týdně každou středu (13.45 hod.) na Klinice radiační onkologie MOÚ; komise ve FN u sv. Anny v Brně s účastí lékařů Kliniky radiační onkologie projednává léčebné postupy u pacientů operovaných ve FN také ve středu, 1× za 2-3 týdny. Na činnosti komise, kromě neurochirurgů, se podílí lékaři specialisté v radiační a klinické onkologii, radiodiagnostice, neurologii a patologii. Při jednání komise se hodnotí zdravotní dokumentace nemocných a stanovuje se návrh optimálního postupu léčby, zvl. po operačním zákroku nebo při recidivě onemocnění.

  Všechna uvedená pracoviště vzájemně spolupracují ve vědecko-výzkumné oblasti v rámci Neuroonkologického onkologického centra Brno, např. na společných grantových projektech. Součástí centra je i spolupráce s výzkumnými institucemi CEITEC a ICRC, především v problematice molekulární biologie a diagnostiky.

   

   
  Poslední kontrola stránky odpovědnou osobou proběhla dne: 9. ledna 2017 17:12. Za správnost obsahu odpovídá prof. MUDr. Pavel Šlampa, CSc..
  Jméno prof. MUDr. Pavel Šlampa, CSc.
  E-mail slampa@mou.cz
  Telefon 543131127
  Další informace přednosta KRO
  *
  *
  *
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ