• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  TÝM PRO NÁDORY KŮŽE A MELANOM

   

  Masarykův onkologický ústav je tradičním centrem komplexní léčby nádorů kůže a především kožního melanomu. Náš ústav byl od počátku součástí pracovní skupiny pro maligní melanom Světové zdravotnické organizace (WHO), která z velké části vytýčila směr současné terapie maligního melanomu. V ústavu tak uplatňujeme nejmodernější postupy chirurgické léčby, radioterapie a v poslední době zejména cílené protinádorové léčby.

  V rámci kožních nádorů se kromě maligního melanomu zabýváme diagnostikou a léčbou většiny zhoubných kožních nádorů, nejčastěji tedy basocellulárního a spinocellulárního karcinomu.

  Náš multidisciplinární tým tvoří erudovaní odborníci, jejichž seznam je uveden níže.

  Naše pracoviště nabízí tradiční i nejmodernější postupy léčby, včetně:

  1) sentinelových biopsií lymfatických uzlin

  2) izolované hypertermické perfuze končetin postižených melanom

  3) kryochirurgie

  4) nových protinádorových léčiv a tzv. cílené terapie (biologická léčba)

  5) možnosti zařazení do klinických studií a získání šance na léčbu nejmodernějšími léčivy

   

  Každoročně operujeme více než: 200 melanomů, s více než 160 sentinelovými biopsiemi. V České republice je naše pracoviště  co se týče počtu operací pro melanom jedním z největších, jako jediné pracoviště v republice pak nabízí zcela komplexní terapii v rámci jednoho pracoviště.

  Komplikované případy a diagnostika nejistých lézí jsou řešeny v rámci multioborové spolupráce na  tzv. „melanomové komisi“, která zasedá pravidelně ve středu.

  Taková organizace práce a vysoké počty léčených pacientů nám poskytují důležitou erudici a dávají předpoklad úspěšnosti léčby.

  Mimo léčbu pacientů se zabýváme rovněž výzkumem. Členové našeho týmu řeší resortní výzkumné projekty Ministerstva zdravotnictví ČR, jsou zapojeni i do mezinárodních výzkumných programů.

  Publikujeme jak v českých, tak zahraničních časopisech.

   
  Poslední kontrola stránky odpovědnou osobou proběhla dne: 5. prosince 2015 0:00. Za správnost obsahu odpovídá doc. MUDr. Vuk Fait, CSc..
  Jméno doc. MUDr. Vuk Fait, CSc.
  E-mail fait@mou.cz
  Telefon 543135249
  Další informace lékař
  *
  *
  *
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ