Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 30.4.2020 ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  TÝM PRO NÁDORY KŮŽE A MELANOM

   

  Masarykův onkologický ústav je tradičním centrem komplexní léčby nádorů kůže a především kožního melanomu. Náš ústav byl od počátku součástí pracovní skupiny pro maligní melanom Světové zdravotnické organizace (WHO), která z velké části vytýčila směr současné terapie maligního melanomu. V ústavu tak uplatňujeme nejmodernější postupy chirurgické léčby, radioterapie a v poslední době zejména cílené protinádorové léčby.

  V rámci kožních nádorů se kromě maligního melanomu zabýváme diagnostikou a léčbou většiny zhoubných kožních nádorů, nejčastěji tedy basocellulárního a spinocellulárního karcinomu.

  Náš multidisciplinární tým tvoří erudovaní odborníci, jejichž seznam je uveden níže.

  Naše pracoviště nabízí tradiční i nejmodernější postupy léčby, včetně:

  1) sentinelových biopsií lymfatických uzlin

  2) izolované hypertermické perfuze končetin postižených melanom

  3) kryochirurgie

  4) nových protinádorových léčiv a tzv. cílené terapie (biologická léčba)

  5) možnosti zařazení do klinických studií a získání šance na léčbu nejmodernějšími léčivy

   

  Každoročně operujeme více než: 200 melanomů, s více než 160 sentinelovými biopsiemi. V České republice je naše pracoviště  co se týče počtu operací pro melanom jedním z největších, jako jediné pracoviště v republice pak nabízí zcela komplexní terapii v rámci jednoho pracoviště.

  Komplikované případy a diagnostika nejistých lézí jsou řešeny v rámci multioborové spolupráce na  tzv. „melanomové komisi“, která zasedá pravidelně ve středu.

  Taková organizace práce a vysoké počty léčených pacientů nám poskytují důležitou erudici a dávají předpoklad úspěšnosti léčby.

  Mimo léčbu pacientů se zabýváme rovněž výzkumem. Členové našeho týmu řeší resortní výzkumné projekty Ministerstva zdravotnictví ČR, jsou zapojeni i do mezinárodních výzkumných programů.

  Publikujeme jak v českých, tak zahraničních časopisech.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru