V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  září
  Po Út St Čt So Ne
  1 23456
  78 910111213
  1415 1617181920
  21222324252627
  2829 30
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  TÝM PRO NÁDORY KŮŽE A MELANOM

   

  Masarykův onkologický ústav je tradičním centrem komplexní léčby nádorů kůže a především kožního melanomu. Náš ústav byl od počátku součástí pracovní skupiny pro maligní melanom Světové zdravotnické organizace (WHO), která z velké části vytýčila směr současné terapie maligního melanomu. V ústavu tak uplatňujeme nejmodernější postupy chirurgické léčby, radioterapie a v poslední době zejména cílené protinádorové léčby.

  V rámci kožních nádorů se kromě maligního melanomu zabýváme diagnostikou a léčbou většiny zhoubných kožních nádorů, nejčastěji tedy basocellulárního a spinocellulárního karcinomu.

  Náš multidisciplinární tým tvoří erudovaní odborníci, jejichž seznam je uveden níže.

  Naše pracoviště nabízí tradiční i nejmodernější postupy léčby, včetně:

  1) sentinelových biopsií lymfatických uzlin

  2) izolované hypertermické perfuze končetin postižených melanom

  3) kryochirurgie

  4) nových protinádorových léčiv a tzv. cílené terapie (biologická léčba)

  5) možnosti zařazení do klinických studií a získání šance na léčbu nejmodernějšími léčivy

   

  Každoročně operujeme více než: 200 melanomů, s více než 160 sentinelovými biopsiemi. V České republice je naše pracoviště  co se týče počtu operací pro melanom jedním z největších, jako jediné pracoviště v republice pak nabízí zcela komplexní terapii v rámci jednoho pracoviště.

  Komplikované případy a diagnostika nejistých lézí jsou řešeny v rámci multioborové spolupráce na  tzv. „melanomové komisi“, která zasedá pravidelně ve středu.

  Taková organizace práce a vysoké počty léčených pacientů nám poskytují důležitou erudici a dávají předpoklad úspěšnosti léčby.

  Mimo léčbu pacientů se zabýváme rovněž výzkumem. Členové našeho týmu řeší resortní výzkumné projekty Ministerstva zdravotnictví ČR, jsou zapojeni i do mezinárodních výzkumných programů.

  Publikujeme jak v českých, tak zahraničních časopisech.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru