• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  TÝM PRO INTENZIVNÍ, PODPŮRNOU A PALIATIVNÍ PÉČI

   

  Masarykův onkologický ústav nabízí svým pacientům kromě nejmodernější protinádorové léčby také komplexní podpůrnou a paliativní léčbu. Podpůrná léčba zahrnuje řadu postupů zaměřených na mírnění nepřijemných projevů nádorové nemoci, např. bolesti, úzkosti, deprese, snížené chuti k jídlu a nevolnosti. Zvláštní pozornost je věnována prevenci a léčbě nežádoucích účinků protinádorové léčby, např. nevolnosti a zavracení po chemoterapii, problémům s příjmem potravy, ztrátě vlasů, poklesům v počtu červených a bílých krvinek a krevních destiček, infekcím, péče o stomie apod. Pacientům je v průběhu onkologické léčby k dispozici nutriční poradna a odborná nutriční péče. Onkologické onemocnění a jeho léčba představují pro pacienta i jeho nejbližší výraznou psychickou zátěž. Od okamžiku stanovení diagnózy a v celém průběhu onkologického onemocnění proto nabízíme pacientům a jejich blízkým psychologické péči. Pacientům nabízíme rovněž poradenství a pomoc v oblasti sociální péče (např. zajištění návazné péče, poradenství v oblasti sociálních dávek a příspěvků a půjčovna zdravotních pomůcek). Nedílnou součástí komplexní onkologické péče je fyzioterapie a rehabilitace, která je poskytována odborně školenými fyzioterapeuty a lékaři specialisty v moderně vybaveném oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny.

  Důležitou součástí ambulantní i lůžkové komplexní onkologické péče je ošetřovatelská péče. Vzdělané a erudované zdravotní sestry, zdravotní asistentky a ošetřovatelky spolupracují v rámci oddělení i ambulancí s lékaři a dalšími zdravotníky.

  Pro pacienty v pokročilých stádiích onkologické nemoci je v MOÚ k dispozici program paliativní péče, který poskytuje moderní léčbu bolesti a dalších symptomů nádorové nemoci a komplexní podporu pacientůa a jejich rodinám s cílem udržení dobré kvality života i v situaci nevyléčitelné nemoci.

  Tým pro intenzivní, podpůrnou a paliativní péči svou činnost rozvíjí v rámci následujících programů:

  • Program intenzivní péče

  • Program podpůrné léčby

  • Program výživy

  • Program rehabilitace, fyzioterapie a léčby lymfedému

  • Program psychologické a sociální péče

  • Program ošetřovatelské péče

  • Program paliativní péče a léčby bolesti

   

  Týmy pro intenzivní, podpůrnou a paliativní péči:

   

   

   
  Poslední kontrola stránky odpovědnou osobou proběhla dne: 5. prosince 2015 0:00. Za správnost obsahu odpovídá MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D..
  Jméno MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D.
  E-mail oslama@mou.cz
  Telefon 543136811
  *
  *
  *
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ