• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  TÝM PRO INTENZIVNÍ, PODPŮRNOU A PALIATIVNÍ PÉČI

   

  Masarykův onkologický ústav nabízí svým pacientům kromě nejmodernější protinádorové léčby také komplexní podpůrnou a paliativní léčbu. Podpůrná léčba zahrnuje řadu postupů zaměřených na mírnění nepřijemných projevů nádorové nemoci, např. bolesti, úzkosti, deprese, snížené chuti k jídlu a nevolnosti. Zvláštní pozornost je věnována prevenci a léčbě nežádoucích účinků protinádorové léčby, např. nevolnosti a zavracení po chemoterapii, problémům s příjmem potravy, ztrátě vlasů, poklesům v počtu červených a bílých krvinek a krevních destiček, infekcím, péče o stomie apod. Pacientům je v průběhu onkologické léčby k dispozici nutriční poradna a odborná nutriční péče. Onkologické onemocnění a jeho léčba představují pro pacienta i jeho nejbližší výraznou psychickou zátěž. Od okamžiku stanovení diagnózy a v celém průběhu onkologického onemocnění proto nabízíme pacientům a jejich blízkým psychologické péči. Pacientům nabízíme rovněž poradenství a pomoc v oblasti sociální péče (např. zajištění návazné péče, poradenství v oblasti sociálních dávek a příspěvků a půjčovna zdravotních pomůcek). Nedílnou součástí komplexní onkologické péče je fyzioterapie a rehabilitace, která je poskytována odborně školenými fyzioterapeuty a lékaři specialisty v moderně vybaveném oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny.

  Důležitou součástí ambulantní i lůžkové komplexní onkologické péče je ošetřovatelská péče. Vzdělané a erudované zdravotní sestry, zdravotní asistentky a ošetřovatelky spolupracují v rámci oddělení i ambulancí s lékaři a dalšími zdravotníky.

  Pro pacienty v pokročilých stádiích onkologické nemoci je v MOÚ k dispozici program paliativní péče, který poskytuje moderní léčbu bolesti a dalších symptomů nádorové nemoci a komplexní podporu pacientůa a jejich rodinám s cílem udržení dobré kvality života i v situaci nevyléčitelné nemoci.

  Tým pro intenzivní, podpůrnou a paliativní péči svou činnost rozvíjí v rámci následujících programů:

  • Program intenzivní péče

  • Program podpůrné léčby

  • Program výživy

  • Program rehabilitace, fyzioterapie a léčby lymfedému

  • Program psychologické a sociální péče

  • Program ošetřovatelské péče

  • Program paliativní péče a léčby bolesti

   

  Týmy pro intenzivní, podpůrnou a paliativní péči:

   

   

   
  Poslední kontrola stránky odpovědnou osobou proběhla dne: 5. prosince 2015 0:00. Za správnost obsahu odpovídá MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D..
  Jméno MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D.
  E-mail oslama@mou.cz
  Telefon 543136811
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ