• Menu Menu
 • CZ EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2019
  září
  Po Út St Čt So Ne
  1
  234567 8
  91011121314 15
  16 171819202122
  23242526272829
  30
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  TÝM PRO GASTROINTESTINÁLNÍ NÁDORY

   

  Masarykův onkologický ústav je tradičním centrem komplexní léčby nádorů zažívacího traktu, tj. nádorů jícnu, žaludku, slinivky břišní, jater a žlučových cest. Dále nádorů tenkého, tlustého střeva a končeníku, včetně nádorů anu.  Náš multidisciplinární tým tvoří erudovaní odborníci, jejichž seznam je uveden níže.

  Naše pracoviště nabízí nejmodernější diagnosticko-léčebné postupy včetně:

  1) Léčby nádorů digestivní endoskopií (endoskopické řešení plošných polypů a časných karcinomů GITu endoskopickou mukosektomií, endosonografické vyšetření (EUS), a možnost cílené EUS řízené tenkojehlové biopsie z ložisek, ERCP vyšetření s možností drenáže žlučových plastovými nebo samoexpandibilními drény).

  2) Roboticky asistované abdominoperineální amputace rekta – 100% eliminace kýly v jizvě, zachování integrity břišní stěny, lepší péče o kolostomii. MOÚ -  jediné pracoviště v ČR, které je schopno nabídnout všechny modality operačního řešení nádorů konečníku.

  2) Ablačních postupů v léčbě solidních zhoubných nádorů (tj. destrukce nádorů vysokou teplotou) a to jak radiofrekvenční ablace, tak i mikrovlnné ablace. Tyto jsou prováděny jak cestou otevřené nebo laparoskopické operace, ale bodovým vpichem přes kůži pod CT kontrolou.

  3) IMRT ozařovací techniky, které maximálně ničí nádor, přitom ale šetří okolní tkáně

  4) Nových protinádorových léčiv, včetně tzv. cílené terapie (biologická léčba)

  5) Možnosti zařazení do klinických studií a získání šance na léčbu nejmodernějšími léčivy 


  Každoročně provedeme kolem: 10 operací nádorů jícnu, 100 operací nádorů konečníku, 80 operací pro nádory tlustého střeva, 22 operací slinivky břišní a 35 operací jaterních metastáz.

  V České republice provádí naši chirurgové nejvíce robotických operací ročně a v celosvětovém měřítku se pohybujeme mezi prvními 20 centry. Každoročně aplikujeme záření, podáváme chemoterapii nebo cílenou či biologickou léčbu několika stovkám pacientů s nádory zažívacího traktu. O komplexní protinádorové léčbě konkrétního pacienta nerozhoduje jednotlivec, ale vždy několik lékařů různých odborností, kteří se problematikou nádorů v dané oblasti dlouhodobě zabývají.  Komplikované případy jsou řešeny v odborné mezioborové komisi pro nádory zažívacího traktu (KOMISE DIGESTIVNÍ ONKOLOGIE), která zasedá pravidelně ve čtvrtek přímo v MOU.

  Naši lékaři spolupracují i s dalšími centry pro léčbu nádorů zažívacího traktu v regionu a aktivně se účastní mezioborové indikační komise ve FN Brno – pondělí, ve FN U sv. Anny – čtvrtek. Taková organizace práce a vysoké počty léčených pacientů nám poskytují důležitou erudici a dávají předpoklad úspěšnosti léčby.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru