• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  TÝM PRO ENDOKRINNÍ NÁDORY, NÁDORY NEZNÁMÉHO PŮVODU A JINÉ VZÁCNÉ SOLIDNÍ MALIGNITY

   

  Endokrinní a neuroendokrinní nádory tvoří velmi různorodou skupinu onemocnění, s rozdílnými příznaky, průběhem a  prognózou. Mezi endokrinní nádory patří nádory velkých žláz s vnitřní sekrecí, jako je štítná žláza, příštítná tělíska nebo kůra a dřeň nadledvin. Neuroendokrinní nádory vznikají z neuroendokrinních buněk, které patří do neuroendokrinního systému, a lze se s nimi setkat prakticky v celém těle. Endokrinní a neuroendokrinní nádory se liší od ostatních běžných epitelových nádorů svým mikroskopickým obrazem i biologickým chováním. Jsou schopny produkovat a někdy také uvolňovat různé hormony a hormonům podobné látky, které vyvolávají různé hormonálně podmíněné příznaky onemocnění. Projevy onemocnění jsou tak v mnohém jiné od ostatních nádorových onemocnění a často uplyne relativně dlouhá doba do stanovení přesné diagnózy.

  Náš tým v Masarykově onkologickém ústavu tvoří erudovaní odborníci, kteří mají k dispozici špičkové diagnostické a terapeutické metody. Úzce spolupracujeme se specialisty ve Fakultní nemocnici Brno a ve Fakultní nemocnici u svaté Anny.  Diagnostika a léčba respektuje doporučení českých a respektovaných zahraničních odborných společností. Komplikované případy jsou řešeny ve specializovaných multidisciplinárních komisích.  Vysoké počty pacientů a týmová kooperace jsou předpokladem optimální diagnostiky a úspěšné léčby. Formou klinických studií se podílíme na vývoji nových léků a léčebných postupů. Nejen v oblasti výzkumu úzce spolupracujeme s Kooperativní skupinou pro neuroendokrinní nádory, která sdružuje celorepublikově lékaře zabývající se diagnostikou a léčbou nebo výzkumem neuroendokrinních nádorů. Pokud je nádorové onemocnění zachyceno až ve fázi metastáz, nepodaří se někdy zjistit místo, kde přesně nádor vznikl. Také péči o tyto pacienty zajišťuje náš tým.

   
  Poslední kontrola stránky odpovědnou osobou proběhla dne: 5. prosince 2015 0:00. Za správnost obsahu odpovídá MUDr. Jiří Tomášek, Ph.D..
  Jméno MUDr. Jiří Tomášek, Ph.D.
  E-mail tomasek@mou.cz
  Telefon 543135210
  *
  *
  *
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ