• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  Spolupráce MOÚ s Francouzi

  Spolupráce MOÚ s Francouzi

  Podpis memoranda 

  o spolupráci mezi

  Masarykovým onkologickým ústavem Brno 

  a francouzským kancerologickým ústavem ICO Nantes

   

   

   
   

  Ve dnech 17. - 18. září se uskutečnila (reciproční) návštěva zástupců MOÚ v ICO (Institut de Cancérologie de l'Ouest) v Nantes ve Francii, která navázala na dubnovou návštěvu vedení ICO v MOÚ. 

  Velvyslanec České republiky ve Francii Petr Drulák přijal v rámci této návštěvy dne 18. 9. 2019 zástupce Masarykova onkologického ústavu (MOÚ) a francouzského kancerologického ústavu ICO (Institut de cancérologie de l’ouest), kteří informovali o plánované spolupráci obou ústavů.

  Během přijetí podepsali ředitelé uvedených ústavů prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D.  a prof. Mario Campone memorandum o spolupráci, která bude zahájena projektem "Avatar pro každého pacienta" se zaměřením na onkologické pacienty a žádostí o finanční  podporu projektu v rámci unijního programu Horizon 2020.

  Cílem projektu je vytváření dvojníků (avatarů) jednotlivých pacientů ve virtuální realitě pomocí matematického modelu a tak zajistit, aby pacient dostal nejvhodnější a nejúčinnější léčbu. Modelování a simulace jednotlivých fází onemocnění umožní předpovědět reakci na léčbu a vyhnout se zbytečným nákladům na terapii, která není efektivní. Tato metoda by mohla být využita i při klinickém testování, což by významně urychlilo zavádění nových léčiv na trh.

  Memorandum předpokládá spolupráci i na dalších projektech a vzájemnou výměnu stážistů.

  ICO je  3. největším onkologickým centrem ve Francii ( zaujímá však 1. místo v počtu provedených mammárních rekonstrukcí, 1. místo v provedené  radioterapii, 1. místo v onkogenetických konzultacích a  2. místo v léčbě karcinomu prsu ve Francii) s podobným spektrem poskytované péče jako MOÚ.

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru