Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Skupina DNA

  Skupina DNA
   
   

  Pozvali jsme Vás na vystoupení brněnské akapelové skupiny DNA – Dej Nám Akord, které se uskutečnilo v úterý 16. dubna 2019 v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu MOÚ).

  Vokální skupina DNA vznikla v roce 1994 ze studentů oboru molekulární biologie a genetiky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně jako čistě vokální – neboli akapelová  skupina. Na koncertech tedy nepoužívá žádné hudební nástroje a vše, co uslyšíte, jsou zvuky lidského hlasu.  

  Původně pětičlenné složení se brzy po absolvování proměnilo. Od roku 2004 zpívá v novém složení a s novým názvem DNA – Dej Nám Akord. Podle skladeb vystupuje v pěti až osmičlenném složení.

  Skupina se představila už v mnoha kostelích a kaplích, na plesech, v hudebních klubech, na festivalech, zámcích i hradech, na oslavách narozenin či u příležitosti jiných slavnostních událostí, jako jsou např. křty knih nebo vernisáže. Na začátku zařazovala především černošské spirituály, které jsou stále základem repertoáru, ale dnes už má skupina DNA program téměř pro každou příležitost. Zpívá s velkou radostí i jazzové standardy, autorské skladby a populární hudbu, vždy v čistě akapelovém podání.

  DNA vystupuje v tomto složení: Václav Brázda bas, zakladatel a umělecký vedoucí uskupení, Jana Holešovská a Markéta Reichelová – soprán, Pavlína Svobodová a Lenka Štěpánková – alt, Petr Štěpánek – tenor a Tomáš Přikryl – bas a vokální bubliny.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru