V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Například maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, povinnost nosit roušky a dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Od 25.5.2020 jsou povoleny návštěvy, pouze v době od 14:00 do 17:00 hod. K pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby současně, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Sedm tipů pro život po rakovině

   

  Níže uvedené rady vám mohou pomoci lépe se postavit strachu a dalším stresujícím pocitům. Hlavní je najít to, co funguje ve vašem případě.  

  1.     Zůstaňte pozitivně naladěni. Snažte se žít s nadějí a připomínat si všechny dobré stránky života, i když to někdy může být těžké.

  2.     Získávejte informace.Zjistěte, co můžete udělat pro své zdraví a co říká statistika o rizicích návratu onemocnění. Jsou nějaké možnosti sledování vývoje a časného zachycení, případně léčby relapsů? Vsaďte na ověřené zdroje.

  3.     Přiznejte strach. Naučte se ho ale nechat odejít. Existuje hodně psychoterapeutických metod určených pro práci se strachem. Některé můžete zkusit sami doma, s jinými vám pomůže odborník.

  4.     Vyjádřete své pocity. Svěřte se blízké osobě nebo terapeutovi. Strach a nejistota, kterým čelíte, se můžou zdát ochromující. Když je ale vyjádříte slovy, nabudou konkrétnější podobu. Je pak jednodušší jim čelit.

  5.     Žijte v přítomnosti. Na to se často v dnešní společnosti zapomíná. Přítomnost je však v životě právě ten jediný moment, který si můžeme užít. Když se soustředíte na to, co je právě okolo vás, nebudete myslet na všechny nejistoty kolem. 

  6.     (Znovu) objevte svůj způsob relaxu. Nemoc vám možná znemožnila vykonávání některých činností, které jste měli v oblibě. Pokud vám to zdravotní stav dovolí, je čas se k nim vrátit nebo se poohlédnout po nových.

  7.     Dejte životu řád. Jsou věci, které nezměníte. Některé ale ovlivnit můžete. Uspořádejte si život, zvolte zdravější směr. Pomoci může i pravidelný denní režim.

  Každý člověk je jiný a pomáhá mu něco jiného. Nezoufejte proto, když to nepůjde hned podle vašich představ. Chce to čas, úsilí a cvik, ale výsledky se dostaví.

  Zdroj: www.lecba-rakoviny.cz

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru