Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 30.4.2020 ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Projekt " Zvýšení kybernetické bezpečnosti v Masarykově onkologickém ústavu"

   


  MMR - zvýšení KIB v MOÚ

  Konkrétní problémy, které má realizace projektu vyřešit: neexistenci centrální správy bezpečnostních logů informačních systémů a síťové infrastruktury ve vazbě na ochranu osobních a citlivých údajů; zastaralost a ukončení podpory výrobce stávajícího firewallového řešení ke dni 31. 3. 2020; zvýšení propustnosti sítě v kontextu zvyšování datových potřeb moderních informačních systémů a postupující elektronizace zdravotnictví; zvýšení ochrany integrity sítě a aplikační bezpečnosti včetně ochrany před škodlivými kódy a dalšími kybernetickými hrozbami.

  Jedná se o modernizaci existujících technických opatření, které nejsou plně v souladu s technickými opatřeními definovanými v zákoně č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, za taková technická opatření (modernizace), které jsou v souladu s definovanými technickými opatřeními v zákoně č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti.  V rámci projektu se tedy bude jednat o 7 prvků, tj. bezpečnostních technických opatření dle ZKB.

  Firewallová ochrana sítě:

  b) nástroj pro ochranu integrity komunikačních sítí 1×

  e) nástroj pro ochranu před škodlivým kódem 19×

  k) nástroj pro zajišťování úrovně dostupnosti informací 19×

  l) bezpečnost průmyslových a řídících systémů 1×

  i) aplikační bezpečnost 19×

  LOG Management:

  f) nástroj pro zaznamenávání činnosti významných informačních systémů, jejich uživatelů a administrátorůLOG Management 19×

  h) nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí 19×

  Registrační číslo projektu: CZ.06.3.05/0.0/0.0/15_011/0006934

  Cíle projektu: Primárním cílem projektu je realizace technických bezpečnostních opatření dle § 5 odst. 3) zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti pro zabezpečení IS/KS provozovaných Masarykovým onkologickým ústavem. Sekundárním cílem (prostředkem pro dosažení primárního cíle) je dodávka nových (moderních) technologií nebo modernizace stávajících vybraných technologií Masarykova onkologického ústavu a jejich využití pro provoz IS/KS Masarykova onkologického ústavu.

  Celková maximální výše finanční podpory z EU: 8 680 900,76 Kč

  Národní veřejné zdroje: 2 054 816,24 Kč

   

  Ke stažení

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru