V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  květen
  Po Út St Čt So Ne
  12
  34 56789
  1011 1213141516
  1718 1920212223
  24 25 2627282930
  31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Projekt "PREVENCE INFEKCÍ"

   

  Evropská unie přispěla dotací na omezení výskytu nozokomiálních infekcí pro Masarykův onkologický ústav

   

  K omezení výskytu a šíření nozokomiálních infekcí v Masarykově onkologickém ústavu dojde také díky dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V rámci Integrovaného operačního programu byla MOÚ schválena dotace ve výši 4,165 mil. Kč na realizaci projektu s názvem Prevence nozokomiálních infekcí u imunosuprimovaných pacientů v Masarykově onkologickém ústavu. Instalace nástrojů prevence nozokomiálních infekcí byla dokončena 30. září 2010.

  Pacienti MOÚ mají kvůli náročné onkologické léčbě velmi oslabenou imunitu, takže hrozí vyšší riziko nákazy nozokomiální neboli nemocniční infekcí. Proto je nutné přijmout maximum preventivních opatření, které zamezí vzniku takové nákazy. Projekt Prevence nozokomiálních infekcí u imunosuprimovaných pacientů v Masarykově onkologickém ústavu si klade za cíl snížit výskyt nozokomiálních infekcí v MOÚ.

  Projekt se zaměřuje na tři stěžejní oblasti. První z nich je zajištění bezpečného zacházení s endoskopickými přístroji na třech relevantních odděleních – Oddělení urologické onkologie, Úsek digestivní endoskopie a v ambulanci ORL. Druhou je zajištění likvidace biologického odpadu za pomoci jednorázových obslužných pomůcek tak, aby se eliminovala rizika křížení čistého a špinavého provozu. Třetím cílem projektu je pořízení softwarového nástroje, který rychle a včas detekuje a analyzuje výskyt multirezistentních kmenů. Součástí projektu je také přispění ke správné dezinfekci rukou zdravotnického personálu, kde bude pomůckou UV lampa sloužící zejména při edukaci správného postupu hygieny rukou.

  Při nozokomiálních infekcích dochází ke zbytečné komplikaci léčby pacienta, jejich výskyt je proto nutné eliminovat. Podle statistik WHO nozokomiální infekcí při pobytu v nemocnici onemocní 5 – 10 % hospitalizovaných.
   

   

   

  Nozokomiální infekce

   

  www.strukturalni-fondy.cz/iop

  Ke stažení

  Galerie

  Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto01 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto02 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto03 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto04
  Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto05 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto06 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto07 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto08
  Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto09 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto10 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto11 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto12
  Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto13 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto14 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto15 Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto16
  Projekt z Evropských fondů - Prevence infekcí - Foto17
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru