V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  březen
  Po Út St Čt So Ne
  12 34567
  891011121314
  1516 1718192021
  22 23 2425262728
  29 30 31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Projekt „Obměna Lineárních urychlovačů“

   

  Investičním záměrem Masarykova onkologického ústavu (MOÚ) v rámci projektu obměna dvou lineárních urychlovačů, které jsou nyní umístěny na detašovaném pracovišti v areálu FN u Sv. Anny v Brně. Jejich nahrazení novými lineárními urychlovači je v souladu s dlouhodobým investičním plánem a vychází z jejich opotřebovanosti. Nákup nových lineárních urychlovačů a jejich instalace na podzim roku 2015 plynule navázala na výstavbu dvou ozařoven již v areálu MOÚ.

  Název projektu spolufinancovaného z IOP 19. Výzvy: Obměna lineárních urychlovačů v Masarykově onkologickém ústavu

  Reg. č.: CZ.1.06/3.2.01/19.09753

  Kapacita urychlovačů pro velký počet nemocných léčených pro zhoubné nádory v Brně a okolí a pro spektrum časově náročných radioterapeutických technik (IMRT a VMAT technika, radiochirurgie, celotělová radioterapie, radioterapie dětí aj.) byla hraniční. Jedním z důvodů je postupná a dlouhodobá opotřebovanost obměňovaných lineárních urychlovačů. Zastaralost přístrojů a jejich častá poruchovost následkem plného vytížení omezovalo širší využití cílených technik radioterapie (VMAT, radiochirurgie aj.). Zavedením nových technik radioterapie do praxe (IMRT, stereotaktická radioterapie a radiochirurgie), znamená také významné změny v ozařovacích časech. Proto i z těchto důvodů je nutné posílení přístrojového vybavení pro ozařování onkologických pacientů. Výstupem projektu jsou přístroje splňující kvalitativní kritéria moderní radioterapie. Hlavním přínosem obměny lineárních urychlovačů je především vysoká přesnost, bezpečnost a kvalita ozáření. Cíle a výstupy předkládaného projektu jsou v souladu se Strategickým záměrem MOÚ, koncepcí rozvoje komplexní onkologické péče ČR, reflektují trendy i aktuální stav poptávky po péči o pacienty ve spádových oblastech, naplňující cíle oblasti intervence 3.2 IOP, prioritní osy 3 IOP i cíle Integrovaného operačního programu. Realizace projektu bude mít pozitivní dopad na celou cílovou skupinu ve spádové oblasti.

   

   

  Projekt „Obměna LU“

   

  www.strukturalni-fondy.cz/iop

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru