V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  říjen
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  12 13 14 15161718
  19 20 2122232425
  262728 293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Projekt „Obměna Lineárních urychlovačů“

   

  Investičním záměrem Masarykova onkologického ústavu (MOÚ) v rámci projektu obměna dvou lineárních urychlovačů, které jsou nyní umístěny na detašovaném pracovišti v areálu FN u Sv. Anny v Brně. Jejich nahrazení novými lineárními urychlovači je v souladu s dlouhodobým investičním plánem a vychází z jejich opotřebovanosti. Nákup nových lineárních urychlovačů a jejich instalace na podzim roku 2015 plynule navázala na výstavbu dvou ozařoven již v areálu MOÚ.

  Název projektu spolufinancovaného z IOP 19. Výzvy: Obměna lineárních urychlovačů v Masarykově onkologickém ústavu

  Reg. č.: CZ.1.06/3.2.01/19.09753

  Kapacita urychlovačů pro velký počet nemocných léčených pro zhoubné nádory v Brně a okolí a pro spektrum časově náročných radioterapeutických technik (IMRT a VMAT technika, radiochirurgie, celotělová radioterapie, radioterapie dětí aj.) byla hraniční. Jedním z důvodů je postupná a dlouhodobá opotřebovanost obměňovaných lineárních urychlovačů. Zastaralost přístrojů a jejich častá poruchovost následkem plného vytížení omezovalo širší využití cílených technik radioterapie (VMAT, radiochirurgie aj.). Zavedením nových technik radioterapie do praxe (IMRT, stereotaktická radioterapie a radiochirurgie), znamená také významné změny v ozařovacích časech. Proto i z těchto důvodů je nutné posílení přístrojového vybavení pro ozařování onkologických pacientů. Výstupem projektu jsou přístroje splňující kvalitativní kritéria moderní radioterapie. Hlavním přínosem obměny lineárních urychlovačů je především vysoká přesnost, bezpečnost a kvalita ozáření. Cíle a výstupy předkládaného projektu jsou v souladu se Strategickým záměrem MOÚ, koncepcí rozvoje komplexní onkologické péče ČR, reflektují trendy i aktuální stav poptávky po péči o pacienty ve spádových oblastech, naplňující cíle oblasti intervence 3.2 IOP, prioritní osy 3 IOP i cíle Integrovaného operačního programu. Realizace projektu bude mít pozitivní dopad na celou cílovou skupinu ve spádové oblasti.

   

   

  Projekt „Obměna LU“

   

  www.strukturalni-fondy.cz/iop

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru