V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  květen
  Po Út St Čt So Ne
  12
  34 56789
  1011 1213141516
  1718 1920212223
  24 25 2627282930
  31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Projekt: „Modernizace a rozvoj SONIS Masarykova onkologického ústavu“

   


  MMR - zvýšení KIB v MOÚ

  Registrační číslo projektu: CZ.06.3.05/0.0/0.0/16_028/0006267

  Stručný popis projektu: Modernizace a rozvoj specializovaného onkologického nemocničního informačního systému (SONIS) Masarykova onkologického ústavu. SONIS bude modernizován a inovován v rámci hlavní aktivity "Vytváření nových a modernizace stávajících podpůrných informačních systémů", části související s HW a SW infrastrukturou budou pořízeny v rámci hlavní aktivity "Budování, rozvoj a modernizace národních datových center a komunikační infrastruktury pro nově pořízené nebo modernizované informační systémy.".

  Primárním cílem je modernizace (výměna stávajícího systému za nový) a rozšíření funkcionalit specializovaného onkologického nemocničního informačního systému (SONIS) v oblasti elektronizace procesů (např. v oblasti elektronické zdravotnické dokumentace), dlouhodobá elektronická archivace zdravotnické dokumentace, podpora nových procesů v rámci zdravotnického zařízení a jejich elektronizace a možnost jejich realizace nejen v nemocnici, ale i vzdáleně a další nové funkce v SONIS.

  Jedná se o modernizaci a rozvoj vnitřního informačního systému žadatele pro řízení, podporu činností a provoz státního zdravotnického zařízení zřizovaného Ministerstvem zdravotnictví ČR a rozšíření o nové specializované služby pro odborníky a pacienty mimo MOÚ. Součástí projektu je i napojení na další vnitřní informační systémy žadatele a napojení na externí systémy pro výměnu zdravotnické dokumentace (systém eHealth JMK, jedná se jen o napojení na tento systém, nikoliv dodávka nebo modernizace tohoto systému).

  Součástí je automatizace a zefektivnění procesů a zpracování dat v rámci výkonu veřejné služby v oblasti zdravotnictví, konkrétně v oblasti specializované onkologické péče (zajištění výkonu veřejné správy pro zřizovatele, kterým je Ministerstvo zdravotnictví ČR).

  Další dílčí cíle:

  1. Elektronizace procesů

  2. Dlouhodobá archivace dokumentace v elektronické podobě

  3. Nové procesy a funkcionality do stávajícího SONIS

  4. Modernizace zastaralého SONIS

  5. Zavedení technologií pro řízení identit podle nařízení eIDAS o elektronické identitě a službách vytvářejících důvěru

  6. Nové služby pro občany (pacienty) a oprávněné osoby (rodinné příslušníky)

  7. Nové služby pro odborníky v oblasti onkologie a další lékařský personál

  8. Napojení na systém výměny elektronické zdravotnické dokumentace

  9. Napojení na systémy třetích stran

  Cíle projektu: Projekt naplňuje cíl č. 06.3.05.3.2 Zvyšování efektivity a transparentnosti veřejné správy prostřednictvím rozvoje využití a kvality systémů IKT

  Celková maximální výše finanční podpory z EU: 51 000 000 Kč

  MMR - zvýšení KIB v MOÚ

  Ke stažení

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru