V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  květen
  Po Út St Čt So Ne
  12
  34 56789
  1011 1213141516
  1718 1920212223
  24 25 2627282930
  31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Projekt: „Investiční rozvoj velké výzkumné infrastruktury BBMRI-CZ“

   


  OP VVV

  Registrační číslo projektu: CZ.02.1.01/0.0/0.0/18_046/0015959

  Plánovaná podpora celkem: 84,15 mil. Kč

  Cíle projektu: Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací

  Záměrem projektu je technologická modernizace a upgrade velké výzkumné infrastruktury BBMRI-CZ.

  Cíle projektu jsou plně v souladu s Výzvou č. 02_18_046 Výzkumné infrastruktury II, specifickým cílem 1 (SC 1). Modernizace povede ke zvýšení reprodukovatelnosti základního a translačního výzkumu v oblastech zkoumání procesů etiopatogeneze nádorových a dalších společensky závažných onemocnění napříč různými obory medicíny.

  Zavedením nových technologií, postupů a využitím pořízeného vybavení zvýšíme kvalitu procesů na ose získávání>katalogizace>skladování>distribuce vzorků v jednotlivých biobankách, čímž posílíme možnosti přímého použití humánního biologického materiálu a souvisejících klinických dat k vědeckým účelům. V rámci projektu pořídíme potřebné přístrojové a technického vybavení, které doplní výchozí výzkumnou infrastrukturu  BBMRI-CZ a zároveň vytvoří zázemí pro vědecko-výzkumnou činnost prováděnou za podpory MŠMT plánované do konce roku 2022.

  Primárním úkolem těchto biobank je získávání, zpracování a dlouhodobé uchovávání HBM/D (humánního biologického materiálu a dat) od pacientů s širokým spektrem společensky závažných onemocnění pro potřeby budoucího výzkumu v lékařských a biologických vědách. Tyto vzorky jsou jinak pro výzkum nenávratně ztraceny, jelikož se ve zdravotnických institucích běžně neuchovávají a jako nevyužité se likvidují v souladu s právními předpisy. 

  Masarykův onkologický ústav je hlavním příjemcem projektu. Dalšími partnery jsou Karlova univerzita a Univerzita Palackého v Olomouci. Projekt je podpořen v rámci Výzvy č. 02_18_046 Výzkumné infrastruktury IIv prioritní ose 1 OP Výzkum, vývoj a vzdělávání.

  Portfolio služeb, které dnes BBMRI-CZ poskytuje je uvedeno na https://www.bbmri.cz/tools-services, a je průběžně rozšiřováno. Uživatelská komunita medicínského výzkumu využívá odborných znalostí kvalifikovaných pracovníků BBMRI-CZ, jejich konzultačních služeb a zejména HBM/D uloženého v biobankách BBMRI-CZ ke kvalitnímu reprodukovatelnému výzkumu, zaměřeného zejména na personalizovanou, individualizovanou a precizní medicínu.

  Specifické cíle projektu: navrhovaný projekt IRWIn-BBMRI-CZ povede k významnému technologickému posílení existující sítě výzkumných biobank. Investiční rozvoj bude zaměřen zejména na dlouhodobé optimalizované (ekonomické) uložení HBM pomocí robotizovaných úložišť, na optimalizace úkonů spojených s přípravou biobankových alikvotů na pracovištích patologie a laboratorní medicíny, na kvalitativní rozvoj digitální patologie a rozvoj souvisejících činností a funkcionalit IT (moduly NIS/BBM, jejich napojení na IT služby BBMRI-ERIC, jako Directory, Negotiator, Locator, Connector a další připravované). Návazným cílem projektu je další rozvoj expertízy BBMRI-CZ s potenciálem jejího využití pro externí uživatelskou komunitu.

  Výslednou ambicí a dlouhodobým cílem tohoto projektu je v souladu se strategií  BBMRI-CZ a politikou BBMRI-ERIC poskytovat vědecké komunitě špičkové služby parametrické a dohledatelné kvality (http://www.bbmri-eric.eu/news-events/bbmri-eric-work-programme-vision-paper/).

   

  OP VVV

  Ke stažení

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru