V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  květen
  Po Út St Čt So Ne
  12
  34 56789
  1011 1213141516
  1718 1920212223
  24 25 2627282930
  31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Projekt „BBMRI-CZ: Síť biobank - univerzální platforma k výzkumu etiopatogeneze chorob“

   

  Projekt BBMRI-CZ

  Projekt je zaměřen na prospektivní sběr a výzkum vzorků připravovaných v rámci sítě bank lidského biologického materiálu sdružených v infrastruktuře BBMRI-CZ. Projekt povede k rozšíření spektra vzorků, zefektivnění postupů přípravy a dlouhodobého uchování vzorků (preanalytická fáze). Zásadním přínosem bude výzkum etiopatogeneze širokého spektra nádorových onemocnění i socioekonomicky závažných nenádorových chorob z různých oblastí medicíny (gastroenterologie, kardiologie, oftalmologie).

  Masarykův onkologický ústav je jedním z partnerů projektu. Hlavním příjemcem je Karlova univerzita. Projekt je podpořen v rámci Výzvy č. 02_16_013 pro Výzkumné infrastruktury v prioritní ose 1 OP Výzkum, vývoj a vzdělávání.

  Registrační číslo projektu: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_013/0001674

  Plánovaná podpora celkem: 33,9 mil. Kč

  Cíle projektu: Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací

  Projekt má 3 základní cíle, které jsou reflektovány třemi vědeckými programy (VP). Cílem VP1 je rozšířit spektrum, ale i množství získaného biomateriálu (BM) pro jeho zpracování a přímé použití v rámci projektu, období udržitelnosti a dále. Vzorky budou využity v rámci IS BBMRI-CZ, ale budou k dispozici i pro potřeby vědeckých institucí v ČR a zahraničí. Dojde k rozšíření spektra BM získaného z nádorových onemocnění (nádory ledvin, prostaty) i socioekonomicky závažných neonkologických chorob (gastroenterologie, kardiologie, neurologie, oftalmologie).

  Náplní VP2 je modifikace, optimalizace a standardizace postupů primárního zpracování BM a podmínek dlouhodobého skladování vzorků (preanalytická fáze) s cílem minimalizovat jak pokles kvality vzorku, tak objem potřebný pro následné zkoumání buněčně-molekulárními postupy. Cílem je charakterizovat změny, ke kterým v BM dochází na molekulární úrovni během přípravy a skladování, definovat a standardizovat optimální podmínky pro skladování tkání s maximální výtěžností pro studium různých typů biomarkerů, ale i umožnit současnou detekci nukleových kyselin, proteinů a metabolitů.

   Cílem VP 3 je studium etiopatogeneze nádorových a nenádorových chorob a výzkum biomarkerů na získaných vzorcích. Výzkum je zaměřen na objasnění etiopatogeneze nádorových onemocnění (karcinom dělohy, děložního čípku, ovaria, kolorekta, malignity hlavy a krku, urologické malignity, nádory ledvin, varlat, prostaty, oka), přičemž studium biomarkerů potenciálně využitelných v klinické praxi se bude lišit podle jednotlivých studovaných diagnóz. Z nenádorových onemocnění budou zkoumány idiopatické střevní záněty s cílem ozřejmit vztah střevního mikroprostředí ke vzniku a aktivitě choroby. Cílem je i využití různých sérových biomarkerů pro časný záchyt dědičných kardiomyopatií a dalších chorob srdce a plic.

  Cíle jsou plně v souladu s Výzvou č. 02_16_013 Výzkumné infrastruktury, Specifickým cílem SC 1 - Zvýšení mezinárodní kvality výzkumu a jeho výsledků.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru