V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  1213 1415161718
  1920 2122232425
  2627 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Přehled vyšetřovacích metod

   

  Anoskopie, rektoskopie

  Anoskopie:

  Endoskopické vyšetření sloužící k vyšetření řitního kanálu a nejspodnější části konečníku. Vyšetřní je zřídka bolestivé a provádí se obvykle bez jakékoliv injekce. Zákrok se provádí ambulantně.

  Rektoskopie:

  K vyšetření se používá speciální endoskopický přístroj zvaný rektoskop. Umožňuje přehledné zobrazení konečné části trávicí trubice v případě, že existuje podezření na onemocnění, které je lokalizováno pouze v oblasti konečníku

   

  Kolonoskopické vyšetření video

  Více informací o vyšetření.

  Bioptické vyšetření prsu

  Biopsie znamená odběr vzorku tkáně k laboratornímu zhodnocení. Provádí se při místním znecitlivění speciální tenkou jehlou, která se zavede přes kůži do místa vhodného k odběru.

  Vyšetření prsou na mamografu video

  Více informací o vyšetření.

  CT vyšetření

  Neboli počítačová tomografie, patří k základním rentgenovým metodám. CT obrázky vznikají průnikem rentgenového záření vyšetřovanou částí těla pacienta, jeho měřením na detektorech záření a následným vyhodnocením počítačem.

  Více informací o vyšetření.

  Endoskopické vyšetření horních a dolních močových cest 

  Pomocí zavedené optiky přes močovou trubici, může lékař přímo zrakem zhodnotit stav a postižení sliznice močového měchýře.Tato moderní metoda poskytuje kromě vlastního vyšetření navíc i možnost odběru podezřelé tkáně na histologické vyšetření.

  Vyšetření horních a dolních močových cest video

  Více informací o vyšetření.

  Gastroskopické vyšetření (horní zažívací trakt)

  Jedná se o metodu, která využívá optického přístroje - endoskopu (nazývaného gastroskop) k vyšetření horní části zažívacího traktu - jícnu, žaludku a horní části dvanáctníku. Oproti rentgenovému vyšetření nepřináší pacientovi zátěž zářením a je mnohem přesnější.

  Vyšetření horního zažívacího traktu video

  Více informací o vyšetření.
   

  Genetické vyšetření

  Genetické vyšetření je prováděno formou konzultace o osobních a rodinných anamnézách, s cílem pomoci pacientovi a jeho rodině rozhodnout se o způsobu vyšetření.

  Genetické vyšetření video

  Více informací o vyšetření.

  Gynekologické vyšetření

  Gynekologické vyšetření zahrnuje vyšetření zevních a vnitřních pohlavních orgánů ženy. Prohlídka zahrnuje vyšetření zevních rodidel, vyšetření v gynekologických zrcadlech, kdy se nejprve provádí kolposkopické vyšetření děložního čípku, ultrazvukové vyšetření a následně odběr cytologie. 

  Gynekologické vyšetření video

  Více informací o vyšetření.

  Kolonoskopické vyšetření

  Endoskopická vyšetřovací metoda tlustého, případně tenkého střeva, při které lékař zavádí konečníkem do těla endoskop. Vyšetření se provádí při podezření např. na hemoroidy, zánětlivá a nádorová onemocnění tlustého střeva.

  Kolonoskopické vyšetření video

  Více informací o vyšetření.

  Krev a moč

  Laboratorní vyšetření krve je součástí každého celkového vyšetření. Provádí se v případě onemocnění, v rámci preventivní prohlídky nebo jako součást předoperační přípravy. Výsledky vyšetření krve mohou totiž ukázat změny dávno předtím, než se nemoc projeví navenek. Současná medicína umožňuje provést stovky různých testů krve a používá je pokaždé, když je potřeba zjistit stav krve a celého organismu.

  Vyšetření moči je cennou diagnostickou metodou, která umí relativně snadno a rychle odhalit velké množství poruch a chorobných stavů. Vyšetření moči má více úrovní dle složitosti a náročnosti na laboratorní techniku.

   

  Magnetická rezonance (MR)

  Pomocí Magnetické Rezonance (dále jen MR) zobrazujeme tkáně lidského těla především při neurologických onemocněních, onemocněních pohybové soustavy, měkkých tkání a orgánů hrudníku, břicha a pánve.

  Více informací o vyšetření.

  Mamografický screening

  Mamografický screening (MG screening) znamená preventivní vyšetřování mléčné žlázy žen, které nepociťují žádné přímé známky přítomnosti nádorového onemocnění prsu. V ČR je každé ženě od 45 let umožněno jednou za dva roky (bez omezení horní věkové hranice) preventivní vyšetření mamografem. 

  Vyšetření prsou na mamografu video

  Více informací o vyšetření.

  Prevence nádorů tlustého střeva

  Na střevu mohou vznikat drobné žlázovité výrůstky (polypy), které se po delším čase mohou zhoubně zvrhnout. Spočívá v tom, že se 3 dny po sobě vezme vzorek stolice asi velikosti čočky a rozetře se do testovacího psaníčka, kde se zjišťuje přítomnost krve ve stolici.

  Prevence nádorů tlustého střeva video

  Více informací o vyšetření.

  Scintigrafie

  Scintigrafie je metoda, která zobrazuje prostorové rozložení určité látky v těle. Pro zobrazení orgánů využívá detekce gama záření, které je vyzařováno z těla vyšetřované osoby po předchozím podání malého množství radioaktivní látky, nejčastěji se tato látka podává nitrožilně.

  Více informací o vyšetření.

  PET/CT

  Hybridní zobrazení PET/CT spojuje pozitronovou emisní tomografii (PET) a výpočetní tomografii (CT). Patří mezi nejmodernější zobrazovací metody a umožňuje v rámci jednoho vyšetření získat informace o funkcích zobrazované části těla spolu s jejich morfologickým obrazem.

  Více informací o vyšetření.

  Radioterapie

  Léčba zářením – radioterapie, lépe však náplň oboru vystihuje název radiační onkologie, je klinickým oborem, který v posledních 5-8 letech prošel v naší republice významnou přístrojovou obměnou. V každém komplexním onkologickém centru je k dispozici moderní ozařovací technika a základním zdrojem jsou lineární urychlovače s fotonovým a elektronovým zářením.

  Více informací o vyšetření

  Rentgenové vyšetření (RTG)

  Rentgenové (RTG) vyšetření patří k základním radiologickým vyšetřovacím metodám. Jeho principem je schopnost rentgenového záření pronikat hmotou. Výsledkem je obraz zachycený na projekční desku. Obraz je hodnocem lékařem – radiologem.

  Více informací o vyšetření.

  Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny

  Ultrazvukové (ultrasonografické, UZ, USG) vyšetření je jednou ze základních vyšetřovacích metod. Nejčastěji se ultrazvukem vyšetřují orgány dutiny břišní (játra, slezina, ledviny, slinivka břišní, močový měchýř, atd.) a dále povrchové tkáně, především prsy. Ultrazvukem lze také vyšetřit cévní systém nebo srdce.

  Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny video

  Více informací o vyšetření.

  Vyšetření kůže (znaménka)

  Preventivní prohlídka u praktického lékaře hrazená zdravotní pojišťovnami se provádí od doby dovršení 18 let věku vždy jednou za dva roky, nejdříve však 23 měsíce po provedení poslední preventivní prohlídky. Povinnou součástí preventivní prohlídky je onkologická prevence, včetně vyšetření kůže.

  Vyšetření znamének video

  Více informací o vyšetření.

   
   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru