V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  listopad
  Po Út St Čt So Ne
  1
  23 4 5678
  910 1112131415
  1617 18 19202122
  23 24 2526272829
  30
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Přednáška o Z. Burianovi_únor 2018

  Přednáška o Z. Burianovi_únor 2018
   
   

  Pozvali jsme Vás na zajímavou přednášku, která se v MOÚ v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) uskutečnila ve čtvrtek 1. února 2017 v 15:30 hodin.

  Její autorka RNDr. Růžena Gregorová, vedoucí Geologicko-paleontologického oddělení Moravského zemského muzea přednášku nazvala Vývoj života v obrazech Zdeňka Buriana.

  Paleontologické rekonstrukce Zdeňka Buriana (1905-1981) nám umožňují představit si život v minulých geologických dobách, jehož svědectví paleontologům prozrazují zkamenělé pozůstatky. Ať už věda díky novým poznatkům modifikovala představu o podobě mnohých vyhynulých druhů, budou jeho rekonstrukce patřit k těm nejslavnějším. Jeho knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Na rozdíl od jiných umělců se Burianovi podařilo zobrazit ucelený vývoj života na Zemi od samotného počátku až po objevení se člověka na Zemi. Druhohory, éru plazů, nám Zdeněk Burian přiblížil prostřednictvím světově proslulých nálezů ptakoještěrů, ichtyosaurů nebo dinosaurů. Třetihory jsou nazývány érou savců a umělec život v nich představil nádhernými rekonstrukcemi chobotnatců, prakopytníků nebo nosorožců. Čtvrtohory ovládli předkové člověka …

  Na přednášce dr. Gregorová představila pestrobarevný život v prvohorních mořích hemžících se trilobity, medúzami, ostnokožci, hlavonožci či pancířnatými rybami. Promítla kromě jiného také slavné obrazy znázorňující karbonský prales s obřími přesličkami, stromovými plavuněmi nebo permské močály se známými obojživelníky.  

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru