Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Posluchači Konzervatoře Brno

  Posluchači Konzervatoře Brno
   
   

  Pozvali jsme Vás na koncert, který pro naše pacienty připravily posluchačky Konzervatoře Brno, oboru hra na cimbál. Představily se zde mladé hudebnice, jejichž učitelem je Dalibor Štrunc. Vystoupení se uskutečnilo ve středu 15. května 2019 v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu).

  Na brněnské konzervatoři se cimbál vyučuje od roku 1965 a Dalibor Štrunc tam působí jako pedagog hlavního oboru od roku 2000.

  Je to cimbalista, skladatel, textař, zpěvák a pedagog, kombinuje svou koncertní činnost se studiovou prací a výukou hry na cimbál právě na brněnské konzervatoři. Filosofie jeho výuky cimbálové hry vychází ze zkušeností domácích i světových škol, ale akcentuje i regionální specifika a historické souvislosti. Díky nim se způsob výuky hry na cimbál v Brně, potažmo na Moravě, v některých kritériích liší od těch, která jsou ze stejných důvodů zažitá např. v zemích na východ od nás (Slovensko, Rumunsko, Maďarsko)

  Základy cimbálové hry získal od prof. J. Liebermannové a po studiu na brněnské konzervatoři u prof. M. Vlasákové se v roce 1988 stal sólistou Československého státního souboru písní a tanců. Během svého pražského angažmá (1988-92) se věnoval nejen interpretaci lidové, ale i vážné hudby (FOK, Pražští madrigalisté) a pravidelně nahrával filmovou a televizní hudbu s Filmovým symfonickým orchestrem (Fisyo). V roce 1992 přešel do Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) a ve svobodném povolání pak kombinoval angažmá v Javorech Hany a Petra Ulrychových, v BROLNu a ve vlastním nadžárovém souboru Cimbal Classic, v němž se uplatňuje jako většinový autor na všech dosud vydaných albech. Jako autor scénické hudby se podílel na několika inscenacích Městského divadla Brno, Divadla pod Palmovkou či Východočeského divadla Pardubice (Cikáni jdou do nebe, Ať žije královna, Gazdina roba, Betlém, Jitřní paní, Betlém, Jméno růže).

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru