V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Plavba za zdravím_září 2019

   

  Plavba za zdravím

   

  Milí kolegové a kolegyně,

  dovolte mi, abychom Vás pozvali na akci, kterou už tradičně připravuje na začátku školního roku Liga proti rakovině Brno společně s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně a Fakultou sportovních studií MU. Letos nově také ve spolupráci s Mamma HELP Brno.

  Plavba za zdravím se uskuteční v neděli 8. září v přístavišti  Brněnské přehrady.  Na souši i na palubě budou pro všechny zájemce o zdravý životní styl poskytnuty odborné informace z oblasti výživy, odvykání kouření, pohybových aktivit, prevence civilizačních onemocnění, ale i léčbě. Loď vyplouvá ve 14 hodin z přístaviště. Na palubě budou poskytnuty informace o zdravém životním stylu, možnost využití přístrojů na měření složení těla, smokerlyzer a testy zdatnosti. Plavba bude letos zaměřena především na pozitivní vliv pohybové aktivity v prevenci civilizačních nemocí, její význam v léčbě onkologických pacientů a také na roli pohybu při následné terapii po léčbě onkologických pacientů. Stánek zde bude mít sdružení MammaHelp, které se věnuje poradensky ženám s onkologickým onemocněním. Tato organizace si také připravila na letošní plavbu ochutnávku a představení svého nového nealkoholického piva Mamma BEER, jehož receptura byla sestavena přímo pro pacientky s rakovinou prsu.

  Jako doprovod hraje a zpívá herec David Janík z divadla Husa na provázku, hudebník z kapely Golden Delicous.

  Plavba potrvá letos 1 hodinu.

  Liga proti rakovině Brno je dobrovolné občanské sdružení, jehož cílem je snižování počtu onkologických onemocnění v naší populaci a včasný záchyt nádorového onemocnění. Soustředí se na výchovu k nekuřáctví, zdravému způsobu života, ale i na zmírnění utrpení pacientů s nádorovým onemocněním a zlepšení kvality jejich života. Poskytuje poradenství a pomoc onkologickým pacientům i zdravým lidem, podporuje výzkum v oblasti prevence a léčby nádorů. Iniciuje publikační činnost v oblasti osvětových materiálů pro veřejnost.

  Mamma HELP již od roku 1999 pomáhá ženám s rakovinou prsu prostřednictvím osmi center, v nichž pacientky najdou podporu, porozumění, ale také užitečné informace a rady. Terapeutky jsou vyléčené pacientky, které se rozhodly sdílet svou osobní zkušenost spolu s dalšími ženami. Po celé ČR pak další mammahelpky školí veřejnost v oblasti prevence rakoviny prsu. Za posledních 10 let jsme proškolily 48 881 jedinců při 1324 přednáškách, další tisíce osob ve stáncích při veřejných akcích.

  Masarykův onkologický ústav v Brně je specializovaným onkologickým centrem s nadregionální působností, jedinečný svého druhu v České republice. Na jednom místě jsou zde soustředěny všechny nezbytné medicínské obory pro zajištění komplexní onkologické péče, která zahrnuje prevenci, epidemiologii, diagnostiku, jednotlivé modality protinádorové léčby, rehabilitaci. Jeho pracovníci se také zaměřují na vědecko-výzkumnou činnost včetně základního výzkumu. Je to pracoviště s pre- i postgraduální výukou lékařů a zdravotníků a s osvětovou činností zaměřenou na širokou veřejnost.

  David Janík vystudoval činoherní herectví na JAMU a momentálně hraje v divadle Husa na provázku (Lásky jedné plavovlásky, Amadeus, Král Ubu). S kamarády založili kapelu Golden Delicious, kde hraje na klávesy a zpívá. Hrají po celé ČR. Za 5 let existence kapely odehráli více než 300 koncertů a společenských akcí, i těch charitativních. Umělec samostatně vystupuje jako "živý jukebox". Určitě nezná všechny písničky na světě, ale nabízí posluchačům výzvu: zkuste za ním přijít a zeptat se ho, jestli umí tu Vaši oblíbenou a třeba Vám ji zahraje.

  Plavba za zdravím je určena všem věkovým kategoriím, od malých dětí až po ty dříve narozené. Plavba i program jsou zdarma.

  Akci jsme poprvé uspořádali v roce 2002 a nutno podotknout, že v předchozích letech měla Plavba velký ohlas. Pokaždé se jí zúčastnilo několik stovek zájemců o zdravý životní styl. Doufáme, že tomu bude s vaší pomocí letos obdobně.  Bližší informace se můžete dovědět od Ing. Ivy Hrnčiříkové, Ph.D., předsedkyně Ligy proti rakovině Brno – tel.: 5 4313 4303, mobil 737 571 224.

   

  Kontakt: Mamma HELP, z. s. , www.mammahelp.cz

  Mamma HELP centrum Brno, Nerudova 7, tel.: 549 2016 595

  Monika Chábek, koordinátorka centra, tel.: 739 632 885

   

  Akci podpořil i Dopravní podnik města Brna, a.s.

  Prosím, pozvěte na tuto osvětovou akci širokou veřejnost.

   

  Za spolupráci děkuje

  PhDr. Zuzana Joukalová, tisková mluvčí MOÚ a členka Ligy proti rakovině Brno

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru