Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  12345
  67 89101112
  1314 1516171819
  2021 2223242526
  2728 2930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce

  Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce
   
   

  Pozvali jsme Vás na  koncert smíšeného pěveckého sboru Blahoslava Hajnce, který se uskutečnil v Galerii Žlutý kopec v úterý 18. června 2019.

  Když se na výzvu komise pro hudební výchovu při školském odboru Brno-venkov v lednu roku 1969 sešlo dvanáct učitelů – zájemců o sborové zpívání, jistě netušili, že se začíná psát historie tělesa, které v letošním roce oslavilo již 50. výročí existence.

  Třebaže počátky byly rozpačité, počet zpěváků se brzy rozrostl na více než čtyři desítky učitelek a učitelů základních i mateřských škol z Brna-venkova. Jejich první veřejné vystoupení bylo opravdu symbolické – 27. března 1969 zpívali na akci ke Dni učitelů.

  Dirigentem Pěveckého sboru učitelů Brno-venkov (PSU) byl od počátku MgA. Blahoslav Hajnc, významný činitel kulturního života Ivančic, vedoucí několika sborových těles, skvělý muzikant, který svým zápalem, kreativním přístupem i odborným vedením pozvedl soubor na vysokou uměleckou úroveň. Na svých koncertech se sbor zaměřil především na mladé publikum na brněnských i mimobrněnských školách, postupně se jeho činnost rozšířila o další veřejná vystoupení, účast na festivalech a soutěžích: např. Setkání pěvců, Comeniana ve Fulneku, Písně přátelství. Dokladem vzestupu tělesa byla rovněž spolupráce s významnými kulturními institucemi (JAMU, SD Brno, opera Opava) nebo účast vybraných členů na festivalu Pražské jaro. Ze zahraničních vystoupení můžeme uvést koncerty v polské Poznani, rakouském Pernitzu a Vídni.

  V roce 1999, při příležitosti 30. výročí založení PSU, byl soubor přejmenován na Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce (PSBH) jako symbolické vyjádření úcty dlouholetému uměleckému vedoucímu a zakladateli. Od téhož roku převzala taktovku jeho dcera – Mgr. Eva Hajncová, pod jejímž vedením soubor dále rozvíjí své aktivity. Účastní se festivalů a soutěžních přehlídek doma i v zahraničí: Olomouc (Festa Musicale), Praha (Festival adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena), Vyškov (Festival dr. Antonína Tučapského – zlaté pásmo a cena poroty sbormistryni za dramaturgii), Bratislava (Musica Sacra), Krakow (Festival adventní a vánoční hudby), Vlachově Březí (Hudebního romantismu - kde získal dvě hlavní ceny za vynikající provedení sborové skladby a cenu moderna za provedení soudobé sborové skladby na romantický námět) aj.

  Repertoár tělesa je velmi různorodý, stejně pestré je i věkové složení členů sboru – od studentů vysokých škol po zpěváky v důchodovém věku. Všechny spojuje láska k hudbě, potřeba společně vytvářet pocit harmonie, dosahovat souznění nejen pěveckého, ale i lidského.

  Na koncertě v Masarykově onkologickém ústavu v Brně zazněly např. skladby G. F. Händela, E. Suchoně, J. Ježka, ale také spirituály i úpravy lidových písní.

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru