V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve vyjmenovaných prostorách a pro určité skupiny pacientů a návštěvníků,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Návštěvy v Masarykově onkologickém ústavu opět povoleny

  Od pondělí 25. května jsou opět povoleny návštěvy v Masarykově onkologickém ústavu, ale v omezené míře.

   
   

  Od pondělí 25. května jsou opět povoleny návštěvy v Masarykově onkologickém ústavu, ale v omezené míře.

  Návštěvní hodiny jsou pouze od 14:00 do 17:00 hodin (dříve bylo možné od 14:00 do 20:00 a po domluvě s ošetřujícím lékařem i mimo tuto dobu). Vždy je nutné se ohlásit na oddělení u ošetřujícího personálu. Pokud se bude jednat o návštěvu u chodícího pacienta, potom se uskuteční ve společných prostorách ústavu. Jestliže půjde o návštěvu u pacienta ležícího, setkání se uskuteční přímo na pokoji, ovšem tady bude návštěvní doba omezena na 15 minut.

   

  Pacienta mohou navštívit pouze dvě osoby současně a pouze za předpokladu, že nemají projevy  infekčního onemocnění.

   

  Při návštěvě pacientů v MOÚ je nutné přísně dodržovat hygienická opatření – především zakrytí dýchacích cest rouškou a mytí a desinfekce rukou.

   

  Vzhledem k tomu, že onkologičtí pacienti mají velice sníženou imunitu a že průměrná ošetřovací doba je v ústavu pouze 4,5 dne, prosíme, aby všichni svou návštěvu u příbuzných či přátel velice zvážili a přicházeli pouze k dlouhodobě hospitalizovaným a k pacientům, u kterých to vyžaduje jejich zdravotní stav.

   

  Tímto je zrušen zákaz návštěv, který vyhlásil Ústav 9. března v souvislosti s velkým nárůstem počtu nemocných na COVID-19 ačkoliv k podobnému opatření nikdy v předchozích letech nepřistoupil.

   

  PhDr. Zuzana Joukalová

  tisková mluvčí MOÚ

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru