V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  MOÚ svítil růžově, upozornil tak na důležitost prevence

  Říjen je měsícem, který je na celém světě věnován prevenci rakoviny prsu. Prostřednictvím kampaně Brno narůžovo se k podpoře nemocných žen a k připomenutí prevence závažného onkologického onemocnění přidá i město Brno společně s Masarykovým onkologickým ústavem. Na lidi čeká putovní výstava, online koncerty i symbolické nasvícení míst po Brně, včetně Švejdova pavilonu MOÚ.

  „Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním, které se vyskytuje u žen. Každoročně je v České republice diagnostikováno přes 7 000 nových případů onemocnění, což je více než 130 pacientek na 100 000 českých žen,“ upozornil ředitel Masarykova onkologického ústavu profesor Marek Svoboda s tím, že je proto důležité myslet na prevenci. 

  Švejdův pavilon MOÚ proto ve středu 14. a čtvrtek 15. října svítil ve večerních hodinách růžově. Tato barva má upozornit na důležitost prevence. Masarykův onkologický ústav je odborným partnerem osvětové akce Brno narůžovo. Svítit růžově bude i nedaleká Věž architektů na kruhovém objezdu na Žlutém kopci (připojila se také radnice Brno - střed).

  Osvětová kampaň pořádaná městem Brnem odstartuje v polovině října putovní výstavou, která přiblíží problematiku onemocnění rakovinou prsu. Až do půlky listopadu bude k vidění postupně na piazzettě před Janáčkovým divadlem, v Alfa pasáži, v knihovně Jiřího Mahena na Kobližné, v prostorách Magistrátu města Brna na Husově 12, v obchodním centru Avion Shopping Park a v Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci. Na každém místě stráví několik dní. Více informací na webu brnonaruzovo.cz

  Galerie

  MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo MOÚ narůžovo
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru