Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Modlitba argentinských nocí

  Modlitba argentinských nocí

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   

   

   
   

  Zveme vás na křest audioknihy, kterou ve svém studiu nahrálo brněnské rádio Proglas. Jde o Modlitbu argentinských nocí, jejímž autorem je římskokatolický kněz Marek Orko Vácha, který také na křtu úryvky z této knihy sám přečte. Na kytaru jej improvizacemi doprovodí kytarový virtuos Štěpán Rak.

  Představení této audioknihy se uskuteční v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu Masarykova onkologického ústavu v Brně, a to v úterý 5. listopadu v 16:30 hodin.

  Marek Vácha vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v oboru molekulární biologie a genetika. Teologického vzdělání nabyl studiem v Olomouci a Bruselu. Je český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel. Slouží jako farář lechovické farnosti a farní vikář Římskokatolické akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora. Na akademické půdě působí ve funkci přednosty Ústavu etiky a humanitních studií 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde je i předsedou akademického senátu. Specializuje se na otázky evoluční biologie, lékařské a environmentální etiky. Ve skautu získal přezdívku „Orko“ ze zkratky pro „Orlí oko“, kterou používá také ve svém jménu.

  Kromě desítek odborných a populárně naučných článků je autorem řady knih. Modlitba argentinských nocí byla vydána v roce 2011. Jde o reflexivní, autobiograficky laděné texty o setkání s Bohem, hledání smyslu života a jeho duchovních dimenzí. Popisuje zde svoji vlastní i obecnou cestu k Bohu. Duchovní dimenze života se nám odkrývají skrze všední i nevšední každodenní zážitky: při cestování, setkávání s druhými, v kostele, v přírodě, při modlitbách, skrze rituály křesťanské i nekřesťanské...

  Štěpán Rak je světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie múzických umění. Díky své unikátní kytarové technice a naprosto převratnému pojetí hry se velmi rychle stal jedním z nejvyhledávanějších a nejvytíženějších kytarových pedagogů současného světa. Je autorem celé řady komorních i symfonických děl, zejména však skladeb pro sólovou koncertní kytaru, jež jsou součástí stálého koncertního repertoáru předních světových interpretů. Svá hudební díla vydává tiskem i na deskách, a to jak u nás, tak i v zahraničí. Je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě, s duší hudby.

  Tuto jedinečnou akci připravujeme společně s rádiem Proglas. 

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru