V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Koncert Tria Komorní dechové harmonie_leden 2020

   

  Trio Komorní dechové harmonie Brnove složení Zdeněk Mikulášek, Jaroslav Strmiska – klarinety, Aleš Novotný – fagot se představilo v ústavu ve čtvrtek 30. ledna.

  Je to komorní sdružení sólových hráčů souboru Komorní dechové harmonie Brno. Trio vzniklo v roce 1994 a od té doby již vystupovalo na řadě vernisáží, výchovných koncertů i na samostatných celovečerních koncertech. Velký ohlas mají koncerty tria pořádané pod umělou oblohou brněnského planetária, kde krásu hudby umocňuje i kouzlo hvězdné oblohy. Trio se s úspě­chem uplatňuje i jako „hudba ke stolu“ při recepcích a slavnostních večeřích a obědech.

  Trio KDHB má ve svém repertoáru kolem stovky skladeb renesančních, barokních, klasických, romantických i sou­dobých autorů, přičemž zvláštní slabost má pro hudbu Wolfganga Amadea Mozarta. Valná většina repertoárových položek jsou vlastní transkripce děl složených pro jiné nástrojové obsazení.

  Posluchači koncertů tria i odbornou kritikou je ceněna nejen dokonalá souhra a poučená muzikálnost členů souboru, ale i neotřelé průvodní slovo uměleckého vedoucího tria, prof. Zdeňka Mikuláška.

  Na koncertu v ústavu zazněly skladby např. Vítězslava Nováka, Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta či Julia Fučíka. Při sestavování programu se hudebníci drželi tří zásad: kvalita, pestrost a malé porce.

  Součástí koncertu, který nazvali Amélie ze Žluťáku, byl také křest pohádek pro děti od 3 do 90 let autorky Jarmily Zobačové “Tachumraketum na Špilberku“, kterouvěnovala svému zesnulému kamarádovi, ekologovi Karlu Hudcovi. Podle slov autorky to jsou „takové trhlé ekopohádky“.  Jarmila Zobačová byla spoluzakladatelkou  první Církevní Cyrilometodějské školy v Brně, kde učila celkem 15 let, pracovala v nejrůznějších nadacích a věnovala se také rómským dětem.

  Na koncertu jednu z pohádek přečetl herec Divadla Husa na Provázku Pavel Zatloukal. 

   

  Galerie

  Mikulášek 2020 - 2 Mikulášek 2020 - 3 Mikulášek 2020 - 1 Mikulášek 2020 - 4
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru