V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Koncert pěvecký soubor Lumír_říjen 2015

  Koncert pěvecký soubor Lumír_říjen 2015
   
   

  V úterý 13. října 2015 v 15:30 hodin vystoupil v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) amatérský smíšený pěvecký sbor Lumír.

  Toto pěvecké sdružení navazuje na dlouholetou spolkovou tradici. Vloni si připomnělo už 150. výročí první zmínky o spolku v Brně-Králově Poli.

  V řadách Lumíru působí lidé různých profesí, kterým je vlastní individuální zaujetí hudbou i společné nadšení pro sborový zpěv. Soustavná činnost sboru pravidelně vrcholí každého půl roku premiérovým koncertem. Podzimní práce je každoročně završena sérií vánočních koncertů většinou situovaných do chrámových prostor. Jejich program má spíše vážnější charakter odpovídající adventní a vánoční době.  Jarní část sezóny je pak často věnována méně závažným žánrům. Soubor podniká exkursy do světa operety, muzikálu, popu i jazzu. Tradicí se již stala např. vánoční setkání v prostorách Husova sboru v Brně-Králově Poli či jarní koncerty v atraktivním prostředí Sloupsko-šošůvských jeskyní.

  Soubor vede od  roku 2014 Josef Javora. Ten se od dětství učil hře na klavír, navštěvoval základní uměleckou školu v Brně-Líšni, později ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, kde absolvoval ve třídě prof. Marcely Slané. Od 14 let působí jako varhaník ve farnosti sv. Jiljí v Líšni, kde také vypomáhá s vedením chrámového sboru. V roce 2009 nastoupil na konzervatoř do kompoziční třídy Pavla Zemka Nováka. Navštěvoval zde též hodiny dirigování u prof. Stanislava Kummera. Po maturitě ze skladby byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde studuje dirigování orchestru u prof. Emila Skotáka.

  Pěvecké sdružení Lumír má ve svém repertoáru široké spektrum vokálních i vokálně-instrumentálních děl od mistrů renesanční polyfonie po díla současných autorů. V jeho činnosti se pojí prosté individuální zaujetí hudbou se společným nadšením pro sborový zpěv. Od roku 2000 má pěvecký sbor statut Občanského sdružení. 

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru