V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Kód pro upřednostnění k očkování

  Informace k získání kódu pro upřednostnění onkologického pacienta v rámci registračního systému k očkování.

  V současné chvíli je z technického a právního hlediska možnost registrace prioritizovaných pacientů pomocí kódu jedinou efektivní možností, aby se tito mohli do centrálního rezervačního systému hlásit k očkování a současně aby byla potřeba jejich prioritního očkování potvrzena lékařem, který zná jejich zdravotní stav.

  V tuto chvíli budou předávány kódy pouze osobám ve skupině „chroničtí pacienti – vyšší priorita“. Pro pacienty, kteří jsou v léčbě či dispenzarizaci MOÚ je indikace definovaná následovně:

  Pacienti se solidními nádory, u kterých probíhá nebo je plánována protinádorová léčba nebo byla ukončena před méně než 12 měsíci. Indikace vyplývá ze strategie MZ ČR a národního koordinátora pro očkování.

  • Pouze pacienti, kteří splňující plně tuto indikaci, dostanou unikátní kód pro registraci v systému. Tento kód dostane od svého ošetřujícího onkologa, kterého bude pacient kontaktovat mezi 14-15 hod telefonicky v rámci jeho ambulance. Ošetřující onkolog pacientovi sdělí kód a zapíše informaci o indikaci a sdělení kódu pacientovi do zdravotnické dokumentace pacienta.
  • K očkování si pacient vezme s sebou zprávu z poslední kontroly u lékaře MOÚ. Není potřeba žádné nové zprávy a doporučení k očkování.

  Informace pro pacienty:
  Přihlásit se k očkování proti covid-19 můžete na stránce Ministerstva zdravotnictví. Tam naleznete též informace k procesu registrace a rezervace.

  V přihlašovacím formuláři zaškrtnete políčko „osoba s chronickým onemocněním“ a vyberete si preferované očkovací místo. Kód má omezenou platnost, a to do 30. dubna 2021.

  Na očkovací místo si prosím přineste průkaz totožnosti a lékařskou zprávu potvrzující Vás zdravotní stav. Nemusí být nově vystavena Vaším lékařem, postačí ta z poslední návštěvy. Bez této zprávy Vám na očkovacím místě nebude umožněno očkování.

  Kód je určen pouze Vám, nepředávejte ho ani nesdělujte jakékoli jiné osobě. Neoprávněné nakládání s kódem, včetně jeho zveřejnění či poskytnutí neoprávněné osobě, může být postiženo podle zákona.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru