Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  12345
  67 89101112
  1314 1516171819
  2021 2223242526
  2728 2930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Klasická rentgenová vyšetření

  Rentgenové (RTG) vyšetření patří k základním radiologickým vyšetřovacím metodám. Jeho principem je schopnost rentgenového záření pronikat hmotou. Výsledkem je obraz zachycený na projekční desku. Obraz je hodnocem lékařem – radiologem.

   
   

  Jak probíhá příprava na vyšetření?

  U klasických rentgenových vyšetření není většinou nutná žádná příprava. Vyšetřovaný je pouze vyzván, aby si odložil ty části oděvu, které by zanechávaly viditelné stopy na snímku (např. kovové nebo silné části oděvu).

  Při příchodu na RDG oddělení se vždy ohlaste v RDG - EVIDENCI. Při nutnosti dovozu na naše oddělení Vás ohlásí doprovázející osoba.

  Jak vyšetření probíhá?

  U pacienta je proveden jeden nebo více rentgenových snímků v různých projekcích tak, aby se zobrazily oblasti, které lékař potřebuje vyšetřit. Většinou se jedná o smínky plic, páteře, žeber, lebky a končetin. Není třeba mít strach z dávky rentgenového záření, neboť je i při opakovaných vyšetřeních velminízká.

  U klasických RTG vyšetřeních nedochází k žádným komplikacím a tato vyšetření nejsou bolestivá.

  Odpovědnost za navržení daného vyšetření provedeného na našem radiologickém vyšetření je na lékaři, který pacienta k výkonu odesílá. Přesně podle jeho požadavků provede vyšetření radiologický laborant. Má-li pacient pochybnosti o nezbytnosti takového vyšetření, obrátí se na svého ošetřujícího lékaře, který mu srozumitelně vysvětlí přínos požadovaného vyšetření pro léčbu.

   

  Klasická rentgenová vyšetření se neobjednávají a provádí se v den navržení vyšetření ošetřujícím lékařem.

  Galerie

  MOÚ - RTG
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru