• Menu Menu
 • CZ EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2019
  říjen
  Po Út St Čt So Ne
  1 23456
  78 9 10111213
  14 15 1617181920
  21 22 23 24252627
  28 2930 31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Klasická rentgenová vyšetření

  Rentgenové (RTG) vyšetření patří k základním radiologickým vyšetřovacím metodám. Jeho principem je schopnost rentgenového záření pronikat hmotou. Výsledkem je obraz zachycený na projekční desku. Obraz je hodnocem lékařem – radiologem.

   
   

  Jak probíhá příprava na vyšetření?

  U klasických rentgenových vyšetření není většinou nutná žádná příprava. Vyšetřovaný je pouze vyzván, aby si odložil ty části oděvu, které by zanechávaly viditelné stopy na snímku (např. kovové nebo silné části oděvu).

  Při příchodu na RDG oddělení se vždy ohlaste v RDG - EVIDENCI. Při nutnosti dovozu na naše oddělení Vás ohlásí doprovázející osoba.

  Jak vyšetření probíhá?

  U pacienta je proveden jeden nebo více rentgenových snímků v různých projekcích tak, aby se zobrazily oblasti, které lékař potřebuje vyšetřit. Většinou se jedná o smínky plic, páteře, žeber, lebky a končetin. Není třeba mít strach z dávky rentgenového záření, neboť je i při opakovaných vyšetřeních velminízká.

  U klasických RTG vyšetřeních nedochází k žádným komplikacím a tato vyšetření nejsou bolestivá.

  Odpovědnost za navržení daného vyšetření provedeného na našem radiologickém vyšetření je na lékaři, který pacienta k výkonu odesílá. Přesně podle jeho požadavků provede vyšetření radiologický laborant. Má-li pacient pochybnosti o nezbytnosti takového vyšetření, obrátí se na svého ošetřujícího lékaře, který mu srozumitelně vysvětlí přínos požadovaného vyšetření pro léčbu.

   

  Klasická rentgenová vyšetření se neobjednávají a provádí se v den navržení vyšetření ošetřujícím lékařem.

  Galerie

  MOÚ - RTG
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru