V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve vyjmenovaných prostorách a pro určité skupiny pacientů a návštěvníků,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  červen
  Po Út St Čt So Ne
  1234567
  89 1011121314
  1516 1718192021
  22232425262728
  2930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Jana a Vojtěch Janků_říjen 2019

  Jana a Vojtěch Janků_říjen 2019

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   

   

   
   

  Zveme vás na hudební pořad nazvaný Sefardské písně a španělské inspirace, na kterém vystoupí Jana Janků (mezzosoprán, barokní harfa) se svým synem Vojtěchem (violoncello). Uskuteční se v úterý 22. října v 15:30 hodin v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu.

  Když byli španělští židé (sefardité jsou v hebrejštině Španělé) v roce 1492 vypovězeni ze Španělska, dochovaly se zde jejich krásné písně, které je za 8 století pobytu na pyrenejském poloostrově provázely. Je to obdivuhodná směs nápěvů nejen středověké španělské hudby, ale celé Evropy. Náměty vycházejí ze starých legend a v mnoha zaslechneme nostalgii a touhu po domově.

  Jana Janků  studovala Akademii staré hudby (zpěv) a hudební vědu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Historickou harfu studovala na Conservatorio "Evaristo Felice Dall'Abaco" ve Veroně u Marie Cleary, nyní studuje u Tanji Vogrin na Konzervatoři J. J. Fuxe v Grazu. Od roku 1999 koncertuje se souborem Musica Poetica, který založila, spolupracuje i s dalšími soubory staré hudby. 

  Vojtěch Janků se stále vzdělává ve hře na violoncello a příležitostně hraje s různými soubory.

  Oba se na koncert v našem ústavu moc těší, protože spolu vystupují velice rádi a tuto možnost vždy vítají. Bude to jejich první vystoupení v MOÚ a věřím, že bude patřit k těm, na která naši pacienti i jejich přátelé budou dlouho vzpomínat.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru