V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2019
  říjen
  Po Út St Čt So Ne
  12 3456
  78910111213
  14 151617181920
  21 2223 24252627
  282930 31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Jako pacient

  Jako pacient máte několik možností, jak se zapojit do výzkumných aktivit. Například se můžete účastnit klinické studie, ve které se zkouší nový léčebný postup nebo lék. O existenci klinické studie vhodné pro léčbu Vašeho nádorového onemocnění se informujte u ošetřujícího lékaře, který se o Vás v MOÚ stará.

   
   

  Kromě toho, každý náš pacient má možnost nám věnovat pro účely výzkumu nevyužité části vzorků (např. krve, nádoru), které Vám v průběhu diagnostiky a léčby vašeho onemocnění odebíráme.  

   

  Výzkum totiž není možné provádět pouze na modelech, ale je důležité používat i vzorky od skutečných pacientů. Je možné, že v průběhu léčby Vašeho nádorového onemocnění Vám lékař právě doporučí operační zákrok za účelem odstranění nádoru nebo odběr vzorků z nádoru (tzv. biopsii), aby zjistil o jaký typ nádoru se přesně jedná. Podobně může lékař požadovat vyšetření krve nebo jiných vzorků z Vašeho těla (např. kostní dřeň, moč), které mu mohou pomoci sledovat odpověď nádoru a reakci Vašeho těla na léčbu nebo případně včas zachytit návrat nádoru po ukončení léčby.

  Tyto zdravotnické výkony a vyšetření, které ordinuje výhradně Váš ošetřující lékař, jsou tedy nezbytné pro diagnostiku, léčbu a sledování Vaší nemoci. Po provedení těchto vyšetření se často stává, že část Vám odebraného vzorku zůstane nevyužitá (např. několik gramů nádoru a okolní odebrané tkáně, nebo nepatrné množství krve, moči a podobně) a musí být zlikvidována. Tento materiál přitom může posloužit k hlubšímu poznání podstaty nádorových onemocnění a hledání účinnější léčby.

  Rádi bychom Vás tímto požádali, dostane-li se k Vám někdy naše žádost o uchování  a použití nevyužitých částí ze vzorků získaných z Vašeho těla pro potřeby lékařské vědy a výzkumu, abyste s takovou žádostí souhlasili.

  Následná výzkum pak probíhá naprosto anonymně.

  Výše uvedenými způsoby můžete významně pomoci v našem společném boji s rakovinou.


  Děkujeme.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru